Vrijeme objave: 28.11.21 @ 11:08

U 4. kolu Prve futsal lige F BiH KMF Vitez dočekao je Željezničar iz Sarajeva. Gosti iz Sarajeva su došli po pobjedu koja bi ih ostavila u igri za plasman u Premijer ligu. Vitez je prvo poluvrijeme odigrao odlično, kako u napadu tako i u obrani, a, kako navode iz KMF Vitez, samo zahvaljujući sudačkom paru koji su poklanjali lopte i prekršaje držali su Željezničar još u igri. Nakon prvog poluvremena rezultat je bio 3:1 za Vitez, a golove su postigli Emir Mekić i dva Munir Šišić. U drugom poluvremenu na sceni su ponovo bili suci ove utakmice, dok se ključni trenutak utakmice desio se u 9′ kada jedan udarac igrača Željezničara, vratar Spahić hvata u ruke, a jedan od igrača mu izbija loptu i postiže gol za smanjenje rezultata na 3:2. Ovom prilikom vratar Viteza je zadobio težu povredu prsta. Od tada je na utakmici postojao samo Željezničar koji je iskoristio svoje prilike i utakmicu odveo u svoju korist te je na koncu bilo 3:7 za Sarajlije.

Jednostavno nismo mogli više, protiv super kvalitetnog protivnika, protiv super korumpiranih djelitelja (ne)pravde, ali ono što možemo je biti zadovoljni načinom na koji su momci igrali i borili se za naš klub i naš grad. Gostima čestitamo na korektnoj i dobroj utakmici i želimo im sreću u nastavku prvenstva”, navode iz KMF Vitez.