Vrijeme objave: 07.06.23 @ 19:42

Kako je i najavio Viteski.ba, danas je od 17:30 sati na stadionu Dolac na Lašvi započeo važan susret za nogometaše viteškog Romarija. Iako utakmica nije igrana u Vitezu, Nogometni klub Romari formalno je bio domaćin te ugostio momčad Igmana iz Ilidže. Pobjednik u ovom ogledu ulazi u samu završnicu, među četiri najbolje, za ulazak u Premijer ligu BiH. Pobjednika očekuje FK Velež, a u polufinalnom susretu igraju se dvije utakmice.

Igrana je itekako zanimljiva i kvalitetna utakmica, a sam početak, točnije 2. minuta, donijela je kazneni udarac za goste iz Ilidže. Branić Romarija nespretno je igrao rukom i sudac je ispravno reagirao dosudivši penal. Jedanaesterac je iskorišten i Igman je poveo. Međutim, potpunu kontrolu u nastavku prvog dijela preuzima Romari i zgoditkom Petaka u 22. minuti, domaćini dolaze do izjednačenja. Brojni navijači iz Viteza u 27. minuti traže udarac sa bijele točke nakon očiglednog prekršaja, ali glavni je sudac odmahnuo rukom i igra je nastavljena. Romari nastavlja svoju inicijativu te stvara dvije izgledne prilike. Udarac Markovića odlično kroti golman Igmana, dok šut Kolende sa otprilike 10 metara odlazi pored vratnice. Pred kraj prvog dijela i gostujući napadač dolazi u izglednu šansu, ali bio je neprecizan. Nakon prvih 45 minuta rezultat na semaforu glasio je 1:1. Odmah na početku drugog dijela nogometaši Romarija stvaraju dvije izgledne prilike. Odlični Kolenda šutirao je direktno iz kornera, međutim vratar gostiju spašava svoj gol. U 50. minutu greda spašava Igman, sjajno je po lopti raspalio Gasal. Romarijevci nisu posustali, još su više stjerali u kut goste i nakon novih, izglednih prilika postižu zgoditak za 2:1 u 75. minuti. Strijelac je bio Demirović. Nažalost, odmah nakon povećanja prednosti, Igman je izjednačio na 2:2 golom iz slobodnog udarca sa 25 metara. Nastavio je Romari napadati protivnika, međutim do kraja susreta mreže se više nisu zatresle. Nakon 90 minuta rezultat je bio 2:2 i pristupilo se izvođenju jedanaesteraca. S(p)retniji su u lutriji penala bili gosti iz Ilidže i Igman se plasirao u završnicu kvalifikacija za ulazak u juniorsku Premijer ligu.