Vrijeme objave: 02.08.20 @ 22:13

Nogometaši Sarajeva, aktuelni prvaci Bosne i Hercegovine, pobjedom su započeli novu sezonu Premijer lige BiH.

Momčad s Koševa je sa 2:0 pobijedio na gostovanju FK Krupu, a oba gola su postignuta u drugom poluvremenu. Vitežanin Ivan Jukić Nane odigrao je odlične 82 minute za prvaka FK Sarajevo.

U prvom poluvremenu gledala se zanimljiva i otvorena utakmica, kojoj su nedostajali samo golovi.

Izabranici trenera Vinka Marinovića do vodstva su stigli u 48. minuti. Mrežu domaćih pogodio je Krste Velkoski nakon ubačaja Tatara s desne strane. Igrala se 71. minuta kada je Sarajevo povelo sa 2:0. Sudac Mateo Musa procijenio je da je nakon ubačaja s desne strane i pokušaja Handžića glavom Makitan igrao rukom u kaznenom prostoru i pokazao na jedanaesterac. Makitan je isključen, a Tatar je bio siguran za konačnih 2:0.
Do kraja meča, gosti su imali više od igre, pogodili su i okvir gola, ali se rezultat nije mijenjao.

U ostalim utakmicama prvoga kola m:tel Premijer lige Borac je sa 6:0 bio bolji od Mladosti, Željezničar s 3:0 od Veleža. Zrinjski je na svome terenu minimlano, 1:0 nadigrao Olimpik, kao i Široki Brijeg Tuzlu. Jedini neodlučen rezultat dogodio se u Tuzli na utakmici Slobode i Radnika.