Uoči Dana grada Makarske, Hrvatsko kulturno društvo Napredak Makarska organizira koncert mladog magistra harmonike Marka Plavčića, koji će se održati u petak, 17. listopada, u Dvorani Arte u Makarskoj, s početkom u 19 sati.
Riječ je o glazbenom događaju kojim Napredak Makarska obogaćuje kulturnu ponudu grada povodom proslave Dana grada, a Marko Plavčić će ovom prigodom makarskoj publici predstaviti bogat i raznovrstan program. Na repertoaru će se naći djela svjetskih skladateljskih velikana poput Rahmanjinova, Liszta, Skarlatija, Mozarta, kao i suvremenih autora Dovlaša i Bobića.
Ovo je drugi nastup mladog glazbenika u Makarskoj, nakon što je prethodni koncert oduševio publiku virtuoznošću i izražajnošću izvedbe.
Koncert je poklon HKD-a Napredak Makarska svim sugrađanima i gostima grada povodom skorog Dana grada Makarske, uz poziv svima da uživaju u večeri vrhunske glazbe i harmonike.


