Zrak u vitezu
OGLAS
Vrijeme objave: 13.04.22 @ 12:53

Na temelju članka 23. Zakona o namještenicima u organima državne službe u Federaciji Bosne i Hercegovine (Službene novine Federacije BiH , broj 49/05 i 103/21), članka 4. Uredbe o postupku prijema u radni odnos u javnom sektoru u Srednjobosanskoj županiji („Službene novine ŽSB“, broj 7/19) i Zaključka Vlade Srednjobosanske županije broj: 01-04.1-2087/22-36 od 24.3.2022. godine, ravnatelj Županijske uprave za civilnu zaštitu objavljuje:

Javni oglas za prijam namještenika u radni odnos na neodređeno vrijeme u Županijskoj upravi za civilnu zaštitu:

OGLAS

I. Naziv i pozicija radnog mjesta:

OGLAS
  1. Viši referent za prikupljanje i analizu podataka – informacija – 1 (jedan) izvršitelj
    Opis poslova: vrši poslove koji se odnose na prijem, obradu, distribuiranje i otpremu redovitih i
    izvanrednih izvješća i informacija i drugih podataka od značaja za zaštitu i spašavanje, priprema i
    izrađuje redovita i izvanredna izvješća o stanju na području Kantona Središnja Bosna i sukladno
    propisanom naputku dostavlja ih ovlaštenim osobama i tijelima, radi u smjenama, čime se osigurava
    neprekidnost rada Operativnog centra svih 24 sata, osigurava stalne i neprekidne veze i protok
    informacija u svim uvjetima sukladno zakonu i drugim propisima, kao i listom pitanja o međusobnom
    informiranju, izrađuje i ažurira telefonske imenike, preglede i druga dokumenta koja se vode u
    Operativnom centru civilne zaštite, po potrebi, sudjeluje na stručnim obukama sa pripadnicima
    operativnih centara civilne zaštite koje organizira Kantonalni operativni centar, prati i proučava stanje
    i pojave u oblasti zaštite i spašavanja, te na temelju obrade prikupljenih podataka predlaže mjere i
    postupke za rješavanje utvrđenih problema i unapređenja stanja u ovoj oblasti, prati stanje u oblasti
    mjera zaštite i spašavanja o čemu sačinjava potrebne analize i zabilješke,
  • Pored gore navedenih poslova izvršava i sve druge poslove koje mu naloži neposredni rukovoditelj.
    Pored općih uvjeta propisanih čl. 24. Zakona o namještenicima u organima državne službe u
    Federaciji BiH (državljanstvo BiH, punoljetnost, opća zdravstvena sposobnost, da u posljednje dvije
    godine od dana objavljivanja oglasa nije otpušten iz organa državne službe kao rezultat disciplinske
    mjere, na bilo kojem nivou vlasti u Federaciji odnosno BiH i da nije obuhvaćen odredbom čl. IX 1.
    Ustava BiH), kandidati trebaju ispunjavati i posebne uvjete predviđene Pravilnikom o unutarnjem
    ustrojstvu Kantonalne uprave za civilnu zaštitu i to:
  • SSS – IV. stupanj: završena gimnazija, elektrotehnička, strojarska, ekonomska škola ili druga
    tehnička ili strukovna škola
  • poznavanje rada na računaru
  • položen stručni ispit
  • najmanje 10 mjeseci radnog staža u struci
  1. 2. Viši referent – vozač – 1 (jedan) izvršitelj
    Opis poslova: prema primljenim nalozima vrši upravljanje motornim vozilom (prijevoz ljudi i robe) uz
    vođenje evidencije o svakom pojedinačno izvršenom prijevozu i ovjeru korisnika prijevoza, obavlja
    sve tehničke poslova za potrebe Uprave (pošta i paketi, utovar – istovar i prijevoz robe i sl.), brine o
    tehničkoj ispravnosti vozila i zadovoljenju drugih zahtjeva – uvjeta suglasno propisima o sigurnosti
    prometa na putovima, održava unutarnju čistoću i vrši manje popravke vozila za koje je osposobljen i
    raspolaže odgovarajućim alatom, sastavlja i podnosi mjesečna izvješća o pređenoj kilometraži i
    utrošku goriva i maziva, po završenoj vožnji parkira vozilo na za to određenom – sigurnom mjestu – za što je i odgovoran,utovar i istovar materijalno-tehničkih sredstava i opreme
    godine od dana objavljivanja oglasa nije otpušten iz tijela državne službe kao rezultat disciplinske
    ustroju Županijske uprave za civilnu zaštiu i to:
  • (3) Uvjeti za obavljanje poslova:
    a) SSS – treći stupanj (strojarska škola – automehaničar i prometna škola – vozač mot. vozila),
    b) SSS – četvrti stupanj (strojarski tehničar, prometni tehničar – tehničar cestovnog smjera),
    c) SSS – peti stupanj – VKV radnik ( za navedene struke pod točkama a i b),
    d) Najmanje 10 mjeseci radnog staža nakon završene srednje škole.
    II. Popis potrebnih dokumenata
    Uz prijavu na Javni oglas, za gore navedena oba radna mjesta, koja treba sadržavati kraću
    biografiju i kontakt podatke (adresa stanovanja i broj telefona) potrebno je priložiti sljedeće
    dokumente (original ili ovjerene fotokopije)
  • uvjerenje o državljanstvu (ne starije od 6 mjeseci)
  • izvod iz matične knjige rođenih
  • diplomu o završenoj stručnoj spremi
  • dokaz o radnom stažu – uvjerenje porezne ispostave o radnom stažu / osiguranju ili
    uvjerenje zavoda za mirovinsko i invalidsko osiguranje (PIO/MIO) s obaveznim uvjerenjem o dešifraciji
    zanimanja.
  • dokaz o poznavanju rada na računaru – uvjerenje/certifikat od ovlaštene institucije za poziciju broj 1.
  • ovjerenu izjavu da u posljednje dvije godine od dana objavljivanja javnog oglasa nije
    otpušten iz organa državne službe kao rezultat disciplinske kazne na bilo kojem nivou
    vlasti u Federaciji, odnosno Bosni i Hercegovini
  • ovjerenu izjavu da nije obuhvaćen odredbom članka IX 1. Ustava Bosne i Hercegovine
  • uvjerenje o položenom stručnom ispitu iz članka 31. Zakona o namještenicima u organima državne
    službe u Federaciji Bosne i Hercegovine – za poziciju broj 1.
    Napomena:
    U radni odnos može biti primljen kandidat koji nema položen stručni ispit, ali je isti dužan položiti
    kako je to predviđeno članom 32. Zakona o namještenicima u organima državne službe u Federaciji
    BiH („Sl. novine FBiH, broj:49/05 i 103/21).
    Dokaz o zdravstvenoj sposobnosti kandidati nisu dužni priložiti uz prijavu na javni oglas, već će se
    navedeni dokaz dostaviti po konačnosti rješenja o prijemu u radni odnos.
    III. Rok trajanja oglasa i adresa za podnošenje prijave:
    Javni oglas ostaje otvoren 15 dana od dana objavljivanja u dnevnom listu: „ Dnevni list“ i objavit će se
    na web stranici Vlade ŽSB, te Službi za zapošljavanje Srednjobosanske županije.
    Prijave na javni oglas s traženom dokumentacijom dostaviti osobno ili poštom preporučeno na
    adresu: Županijska uprava za civilnu zaštitu, Vezirska 62/A, 72270 Travnik.
    Prijave se dostavljaju u zatvorenoj koverti s naznakom „Prijava na javni oglas za prijam namještenika
    NE OTVARATI“.
    Nepotpune i neblagovremene prijave neće se uzeti u razmatranje.
Oglasi
LM