Uskrsna pisanica u Varešu: Neumorni umjetnik stvara pravo malo remek-djelo

// Župa svetog mihovila

Ususret nadolazećem Uskrsu, u Varešu nastaje jedinstvena uskrsna priča koja već privlači pažnju lokalne zajednice.

Umjetnik Zlatko Filipović – Greg iz dana u dan vrijedno radi na ukrašavanju velikog uskrsnog jajeta koje će tijekom blagdana biti postavljeno ispred župne crkve. Riječ je o projektu koji spaja umjetnost, tradiciju i duh Uskrsa, a već sada jasno je kako će konačni rezultat biti impresivan

S mnogo truda, strpljenja i izraženom kreativnošću, Greg pažljivo oslikava svaki detalj, pretvarajući veliku pisanicu u pravo umjetničko djelo. Svaki potez kista dodatno naglašava njegovu predanost i ljubav prema ovom posebnom projektu koji ima za cilj uljepšati blagdansko ozračje.

Očekuje se kako će završeni rad oduševiti ne samo vjernike, nego i sve posjetitelje, unoseći dodatnu radost i vizualnu ljepotu u uskrsne dane u Varešu.

Umjetnik Zlatko Filipović – Greg iz Vareša ukrašava veliko uskršnje jaje, koje će biti postavljeno ispred župne crkve u vrijeme Uskrsa u Varešu. O tome u video prilogu ispod govore fra Leon Pendić i Zlatko Filipović. Vareš, 18.03.2026.