S ciljem promocije važnosti ispitivanja i održavanja dječjih igrališta održana je „Konferencija o sigurnosti dječjih igrališta“ na kojoj je predstavljena platforma koja korisnicima pruža mogućnost organiziranog praćenja, održavanja, rekonstrukcije i planske izgradnje dječjih igrališta. Platforma je rezultat projekta financiranog od strane Europske unije i Savezne Republike Njemačke, a kroz projekat su uvedeni i novi proizvodni procesi i digitalizacija poslovanja u kompaniji Glovis d.o.o. što je poboljšalo produktivnost i konkurentnost ove kompanije.
„Apliciranje na projekte Europske unije u našoj zemlji poput EU4Business projekta, uveliko doprinosi razvoju lokalnog gospodarstva i manjih kompanija. Ovaj uspješno realizirani projekat u našoj kompaniji je uspio objediniti sve segmente našeg poslovanja te učinio da proizvodni proces u tvrtki bude zaokružen uvođenjem digitalnih inovacija, ali i tehničkih rješenja poput linije za plastifikaciju metala, koja je vrlo značajna ne samo za postizanje vrhunskog kvaliteta naših proizvoda nego i kao uslužna djelatnost naše kompanije. Platforma za digitalizaciju održavanja dječjih igrališta, kao jedna od aktivnosti projekta, će pomoći zainteriranima da steknu uvid u stanje i lokacije dječjih igrališta u BiH, s tendencijom širenja na zemlje regiona“, istaknula je Naida Baručija, projekt menadžer kompanije Glovis.
Na konferenciji je bilo riječi o projektiranju i izgradnji sigurnog igrališta, sustavu upravljanja sigurnosti dječjih igrališta u gradovima, te ispitivanju sigurnosti proizvoda prema važećim standardima od strane akreditirane laboratorije LIND koja djeluje u okviru Agencije ZEDA.
Prisutni su imali priliku da vide demonstraciju ispitivanja opreme za dječja igrališta od strane uposlenika laboratorije LIND, te da se upoznaju sa najčešće utvrđenim neusklađenostima opreme za dječja igrališta i površine potrebne za opremu.
Direktor Agencije ZEDA, Senad Pašalić, naglasio je važnost realizacije ovakvih događaja i promocije sigurnosti proizvoda sa naglaskom na opremu za dječja igrališta i površine potrebne za opremu.
EU4Business je projekat Europske unije, koji s ciljem jačanja ekonomije BiH podstiče razvoj ciljanih sektora. Projekat je vrijedan 16,1 milijuna eura, a zajednički ga financiraju Europska unija (15 milijuna eura) i Savezna Republika Njemačka (1,1 milijuna eura). Zajedno ga provode GIZ, ILO i UNDP, od travnja 2018. godine do ožujka 2022. godine. EU4Business je dio Programa lokalne samouprave i ekonomskog razvoja u BiH koji podržava Vlada SR Njemačke.