Vrijeme objave: 18.04.22 @ 18:50

U nedjelju 10.04.2022. godine,  u Zenici  je održano Državno prvenstvo za djecu. Sudjelovalo je 1034 natjecatelja iz 113  karate klubova sa područja BiH.

Natjecatelji karate kluba „Mladost“ Vitez su osvojili osamnaest medalja i to 6 zlatnih, 4 srebrene i 8 brončanih medalja te u ukupnom plasmanu osvojili drugo mjesto sa osvojenih 34 poena.

Zlatne medalje su osvojili Hamza Adilović kategoriji kate dječaci 9 god., Zahra Adilović u kategoriji kate djevojčice 8 godina , dječaci ekipno u kategoriji kate  10/11 godina, Vedad Đidić u kategoriji borbe dječaci 2008 god -45kg, Šejla Sadibašić u kategoriji borbe djevojčice 10 godina -40 kg i Emir Spahić u kategoriji borbe dječaci 10 god.-40kg.

Srebrene medalje su osvojili Salih Mujkić u kategiriji dječaci 11 god -50kg, Elmedin Sivro u kategoriji borbe dječaci 12 god -37kg, Edna Jusufbašić u kategoriji borbe djevojčice 12 god-50kg i Dominika Maleš u kategoriji borbe djevojčice 2008 god -54kg.

Brončanim medaljama su se okitili Sebastijan Parađik u kategoriji kate dječaci 10 godina, ženski kata tim  8/9 godina , Nadir Mujanović u kategoriji borbe dječaci 2008 -40kg, Sebastijan Parađik u kategoriji borbe dječaci 10 god-40kg, Emrah Plivčić u kategoriji borbe dječaci 13 godina-40kg, Harun Redžić u kategoriji borbe dječaci 13 god -55kg, Belmin Spahić u kategoriji borbe dječaci 13 god +55kg i Gabrijela Grbavac u kategoriji  borbe djevojčice 10 god-34kg. Šef stručnog stožera karate kluba“Mladost“ Vitez, Aldin Adilović,  prezadovoljan je postignutim rezultatima, naročito iz razloga jer je klub bogatiji za nove reprezentativce BiH kao i to da su svi stari reprezentativci opravdali svoj status u reprezentaciji. Također, upučuje iskrene čestitke svim osvajačima medalja.