Karate klub „Mladost“ Vitez ostvario zapažen rezultat na Federalnom prvenstvu za djecu u Bugojnu

// federalno natjecanje

U nedjelju, 15. ožujka 2026. godine, u Bugojnu je održano 21. Federalno prvenstvo za djecu na kojem je nastupilo 774 natjecatelja iz 84 karate kluba s područja Federacije Bosne i Hercegovine.

Karate klub „Mladost“ Vitez ostvario je izniman uspjeh osvojivši ukupno 14 medalja, i to sedam zlatnih, tri srebrne i četiri brončane medalje. Zlatne medalje osvojili su: Zahra Adilović, Hamza Adilović, Hamza Akeljić, Sajra Prosjanović, Sajra Mujkić, Iman Livnjak i Nejla Mangić, u kategorijama borbi.

Srebrne medalje osvojili su: Bilal Đidić, Ejna Hidić i Emel Mangić, također u borbama. Brončane medalje osvojili su: Ilham Viteškić, Ajnur Bengir, Nasiha Hidić i Esma Pezer. Zapažen rezultat ostvario je i Emin Mujkić, koji je u svojoj kategoriji zauzeo visoko peto mjesto.

Šef stručnog stožera Aldin Adilović izrazio je veliko zadovoljstvo postignutim rezultatima, istaknuvši kako se radi o iznimno talentiranoj generaciji natjecatelja od koje se u narednom razdoblju očekuju još značajniji sportski uspjesi. Također je izrazio očekivanje dobrih rezultata na predstojećem Izbornom natjecanju koje će se održati sljedećeg mjeseca u Sarajevu, kao i na Državnom prvenstvu koje slijedi u narednom razdoblju.

Na kraju je uputio čestitke svim osvajačima medalja te zahvalio trenerima i roditeljima na kontinuiranoj podršci u razvoju mladih sportaša.