//
18. Internacionalni kup u Tešnju
Vrijeme objave: 21.10.24 @ 09:19

Proteklog vikenda održan je 18. Internacionalni kup u Tešnju u kickboxingu. Na ovo natjecanje bilo je prijavljeno 370 boraca, 73 kluba iz 8 država.

Kickbox klub Vitez sa svoja tri borca osvojio tri medalje. Andreas Vidović osvojio je ovaj prestižni turnir i postao prvakom Balkana u disciplini kick Light mladi kadet -47 kg. Luka Gučanin Gazibarić u finalnoj borbi savladao 15 godina starijeg borca Tina Jelineka iz Hrvatske, također zasluženo osvojio medalju zlatnog sjaja u disciplini K1 do -81kg. Emanuel Zrnić je odradio idealnu borbu u polufinalu, ali nije bilo dovoljno da se savlada Crnogorac. Osvojeno treće mjesto u disciplini K1 do -67kg.

“Naši borci su naporno radili za ovo natjecanje i naravno da su očekivali medalje zlatnog sjaja. Ponosan sam na svoje borce, želim im sreću da u 2025. izbore Europsko ili Svjetsko prvenstvo”, poručio je trener Kickbox kluba Vitez Mario Jukić te zahvalio sponzorima koji su ih podržali u nastupima na ovom natjecanju.