Vrijeme objave: 24.10.21 @ 19:40

Rijeka je u 13. kolu HNL-a s 2:0 svladala Lokomotivu i vratila se na čelo ljestvice.

U posljednjem susretu 13. kola Prve HNL nogometaši Rijeke osvojili su gostujuće bodove u Zagrebu gdje su pobijedili Lokomotivu s 2-0.

Rijeka se ovom pobjedom vratila na sam vrh ljestvice. Ima isti broj bodova kao i Osijek, ali bolju razliku pogodaka. Za pobjedu kod Lokomotive zaslužni su bili strijelci Robert Murić u 45. i Josip Drmić u 63. minuti.

Kao i prije nekoliko dana na Rujevici tako je i u Kranjčevićevoj ulici dvoboj bolje otvorila Lokomotiva koja je u prvih deset minuta dva puta zaprijetila (Goričan i Dabro).

Mogao je Drmić postići novi pogodak, ali je u 81. minuti iz jedanaesterca raspalio i pogodio gredu. Mogla je i Lokomotiva smanjiti te zakomplicirati ovaj duel, ali i domaći sastav je ostao nedorečen u završnicama svojih akcija.

Sažetak utakmice i gol Drmića pogledajte u nastavku:

Lokomotiva – Rijeka 0:2

Josip Drmić, nogometaš porijeklom iz Viteza prvi je na ljestvici strijelaca s 11 postignutih golova.