Vrijeme objave: 30.04.22 @ 21:22

Momčad Gorana Tomića otišla je u goste Šibeniku u 33. kolu aktualne Prve HNL nadajući se spajanju dvije pobjede nakon izuzetno promjenjive i neuvjerljive forme u proteklih mjesec i pol dana koja je, na kraju, izbacila momke s Rujevice iz utrke za naslov prvaka. Na Armadinu sreću, Rijeka je slavila 5-3 na Šubićevcu, a Josip Drmić zabio je hat-trick. Švicarski topnik, porijeklom iz Viteza otvorio je mreže u 12. minuti kada je poentirao na asistenciju Princea Ampema, a Haris Vučkić do 16. je minute imao dvije sjajne prilike koje je propustio pretvoriti u zgoditke. Šibenik je uspio odgovoriti; Antonio Marin ubacio je u peterac nakon kratkog kornera u 27. minuti i poslao loptu na glavu Juana Mese koji je zabio za izjednačenje. Kolumbijcu je to bio prvi pogodak u HNL-u još od 7. studenog 2020. i susreta s Varaždinom. Dino Skorup drmnuo je gredu iz slobodnog udarca u 33. minuti, no Šibenik je tri minute poslije toga poveo. Ivan Delić izvrtio je riječku obranu i zapucao, a na odbijancu se pronašao Eros Grezda i pogodio za potpuni preokret na Šubićevcu. Ekipe jednostavno nisu stajale pa je već u 37. Rijeka izjednačila na 2-2 pogotkom Domagoja Pavičića s otprilike 11 metara, a sličan se tempo nastavio u drugom poluvremenu.

Gosti su opet poveli u 49. minuti: Adam Gnezda Čerin tada je ubacio iz kuta, a Anton Krešić glavom je pospremio loptu u mrežu Lovre Rogića. U 63. minuti Marin je zatresao vratnicu, a nedugo zatim Drmić se aktivirao do kraja. U 69. je zabio na Vučkićevu asistenciju, a tri minute nakon toga potegnuo je s 20-ak metara i opet matirao Rogića za hat-trick, svoj prvi u hrvatskoj ligi. Rijekin golgeter sada broji 21 gol u HNL-u; prvi strijelac Marko Livaja trenutno ima dva više. Tada se činilo kako je Šibenik definitivno ispao iz kombinacija za uzimanje bodova na večerašnjem susretu, ali Narančasti su u 79. minuti smanjili na 5-3 i tako još održali kakve-takve nade. Ivan Delić poentirao je, ponovno poslije kornera i Marinova ubačaja, te tako uknjižio deveti ovosezonski zgoditak u prvenstvu. Do posljednjeg sučeva zvižduka ipak nije bilo daljnje promjene rezultata. Rijeka se sada popela na 61 bod, tri manje od zasad trećeplasiranog Osijeka koji još mora odigrati svoj susret 33. kola.