Vrijeme objave: 29.07.22 @ 08:24

Nogometaši Zrinjskog pobijedili su Tiranu 3:2 u uzvratnom susretu 2. pretkola Konferencijske lige igranom u četvrtak navečer na stadionu Pod Bijelim Brijegom u Mostaru.
Aktualni prvak BiH je slavio i u prvoj utakmici (1:0) u Albaniji te je s ukupnih 4:2 prošao u 3. pretkolo gdje ih očekuje dvomeč s kazahstanskim Tobolom.

Zrinjski je u uvodnim minutama susreta prepustio igru gostima koji nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti.

Disciplinirana igra ”Plemićima” se isplatila u 24. minuti kada je Niko Janković postigao golčinu za 1:0.

Barišić je sjajnom loptom kroz linije Tirane uposlio Jankovića koji je malo ”povukao” loptu i snažnim udarcem pogodio same rašlje gostujućeg vratara.

Mostarci su udvostručili vodstvo u 36. minuti.

Ivan Jukić se odlično probio s lijeve i ubacio u šesnaesterac, a na loptu je natrčao Mario Tičinović te pogodio za 2:0 i erupciju oduševljenja na stadionu Pod Bijelim Brijegom.

U nastavku susreta, točnije u 51. minuti, Tirana je iskoristila opuštenost domaćih te je smanjila zaostatak na 2:1. Seferi je sve uradio te izbacio Ismailgecija u situaciju jedan na jedan s vratarom Čondrićem kojeg je bez problema matirao.

Devet minuta kasnije, nakon jednog odbijanca iz kornera, Barišić je pogodio gredu.