Vrijeme objave: 25.03.24 @ 13:26

Futsal klub KMF Vitez sinoć je u uzvratnoj utakmici 1/4 play offa za ulazak u Premijer futsal ligu pred oko 1000 svojih navijača savladao ekipu MNK Banovići rezultatom 5:2.

Gosti su poveli zgoditkom Selmedina Trakića u 12. minuti, a onda je Aladin Luković golovima u 16. i 18. minuti donio domaćima preokret i vodstvo na poluvremenu. Erdin Ramić i Faruk Spahić pogodili su u 24. minuti za vrlo uvjerljivo vodstvo domaćeg tima, a Ahmed Berbić je u 32. minuti završio posao. Pogodak za konačnih 5:2 postigao je Nedim Rotić u 40. minuti.

Futsal Team Tešanj je poražen od Liliuma u prvoj utakmici sa 3:2, a sinoć je bio vrlo uvjerljiv i svog protivnika je savladao sa 9:4. Samo je osam minuta domaćima trebalo da dođu do prednosti od 4:0. Jasmin Rakić je postigao tri pogotka, jedan je dodao Mahmut Bahtić i bilo je jasno da gosti nemaju što tražiti. Ipak, u 8. minuti i oni dolaze do gola, nakon što je Armin Hafizović pogodio svoju mrežu. Mirzet Avdušinović pogađa peti put za domaće u 12. minuti, a Denin Jukić dvije minute kasnije postiže drugi gol za goste.

Bio je to konačan ishod prvog dijela, a u 25. minuti Hafizović se iskupljuje za autogol pogotkom za 6:2. U 27. minuti, Nermin Gazibegović pogađa za 7:2, a već u 28. Jasmin Rakić za 8:2. Gosti preko Armina Hadžića u 35. i Emira Klokića u 37. minuti smanjuju zaostatak na 8:4, a konačnih 9:4 postavlja Jasmin Rakić svojim petim golom u 40. minuti.