Dobre vijesti: Džeko počeo trenirati

// dijamant

Njemački Schalke je objavio sjajne vijesti – Edin Džeko je počeo trenirati.

Džeko, koji je van stroja od 31. ožujka zbog povrede ramena, je danas počeo s individualnim treninzima.

Dijamant se povrijedio u finalu doigravanja za odlazak na Svjetsko prvenstvo protiv Italije, a dobre vijesti su bile da nije bila potrebna operacija. Džeko je proteklih dana bio u Beogradu na rehabilitaciji, a danas je trenirao individualno te se uskoro očekuje i da se priključi ostatku ekipe.

Prema prognozama, Džeko bi trebao zaigrati do kraja sezone za Schalke, što znači i da će kao kapetan predvoditi reprezentaciju Bosne i Hercegovine na Svjetskom prvenstvu.