Vrijeme objave: 14.09.20 @ 11:33

Za vikend su tri selekcije Nogometnog kluba “Romari” odigrale svoje prvenstvene utakmice. Kadeti i juniori su u subotu gostovali u Žepču kod NK Žepče 1919. u okviru 8. kola Omladinske lige BiH, dok su seniori odigrali prvu prvenstvenu utakmicu u novoj sezoni, protiv prošlogodišnjeg prvaka 1. Županijske lige ŽSB.

Kadeti su počeli utakmicu sa nekoliko dobrih prilika, ali bez dobre završnice. Nakon propuštenih prilika domaćin je preuzeo inicijativu, te NK “Romari” u nekoliko navrata spašava vratar Žigonjić. Ipak prvo poluvrijeme uspijevaju povesti preko Baškarada, koji pogađa odličnim udarcem sa linije šesnaesterca. Drugo poluvrijeme je potpuno pod kontrolom NK “Romari” u kojem postižu još jedan gol. Precizan je bio Marković u 61. minuti. Do kraja utakmice se nije mijenjao rezultat.

Juniori su počeli furiozno, te protivniku nisu ostavili ni najmanju mogućnost da dođu do pozitivnog rezultata. Već u prvom poluvremenu vodili du sa 6:0. Redom su pogađali: Mandić, Jurčević, Turić, Sučić, Ivoš x2. Na početku drugog poluvremena, trener Perković uvodi Pušića i Delića umjesto Ivoša i Jurčevića, zatvara utakmicu i mirno je privodi kraju. Do kraja NK “Romari” postiže još jedan pogodak, a strijelac je bio Delić za konačnih 0:7.

Seniori su u nedjelju odigrali prvu utakmicu u novoj sezoni, u novoj ligi. Budući da su promovirani kao prvaci 2. Županijske lige, igrali su protiv prvaka od prethodne sezone. Od samog početka utakmice preuzeli su inicijativu, ali prvi pogodak postižu tek u 34. minuti. Nakon gužve pred golom domaćina miran je bio F. Baškarad. Rezultatom 0:1 odlaze na odmor. Početkom drugog poluvremena postižu tri gola. Strijelci su bili Krišto u 52. I 55. i F. Baškarad u 59. minuti utakmice. Do kraja postižu još jedan gol, kada njihova uzdanica u vrhu napada, Josip Kupreškić, postiže gol kao iz najboljih dana svoje karijere.

Kadeti
NK Žepče – NK Romari 0:2
NK Romari: Žigonjić, Visković (od 20. Kafadar), Aganović, Drmić, Baškarad, Suknjov, Ferhatović (od 89. Furunđija), Plejić (od 66. Ramić), Bavrka (od 46. Križanac), Omanović (od 37. Tustonja), Marković.
Trener Borislav Grbavac
Strijelci: Baškarad 43., Marković 61.

Juniori
NK Žepče – NK Romari 0:7
NK Romari: Križanović, Babić, Abaz, Turić (od 57. Šiško), Sučić (od 76. Dominović), Mandić (od 69. F. Kovač), Hrgić –Nikolić, Ivoš (od 46. Pušić), Jurčević (od 46. Delić), A. Kovač, Badrov
Trener: Robert Perković
Strijelci: Mandić 8., Jurčević 15., Turić 20. Sučić 32., Ivoš 35., 45., Delić 68.

Seniori
FK Kaćuni – NK Romari 0:5
NK Romari: Petak, Kupreškić, Rajković, Pušić, Šantić, F. Baškarad, Krišto, Garić, K. Baškarad, Lovrinović, Jurčević
Strijelci: F. Baškarad 34., 59., Krišto 52., 55., Kupreškić 65.

Izvor: Fb- NK “Romari”