//
premijer liga
Vrijeme objave: 30.09.24 @ 21:55

Deveto kolo WWin lige BiH zaključeno je remije Širokog Brijega i Sarajeva 3:3 na Pecari.

Široki Brijeg je poveo u 12. minuti iz jedanaesterca kojeg je realizirao Patrick Stanić. Kazneni udarac dosuđen je nakon intervencije VAR sobe. Dugo je glavni sudac Dragan Petrović gledao snimku duela Nidala Čelika i Ilije Bagarića te je na kraju presudio da je Čelikovo odguravanje rukom bilo za najstrožu kaznu.

Sarajevo se vratilo u igru u 44. minuti, također iz jedanaesterca, a strijelac je bio Giorgi Guliashvili. Gruzijski napadač je u 48. minuti svoj „slalom“ između domaćih igrača okrunio pogotkom za 1:2. U 68. minuti Oliviera je ponovno zatresao mrežu domaćih, ali je taj pogodak nakon pet minuta pregledavanja snimke poništen.

Deset minuta kasnije isti igrač imao je stopostotnu šansu, ali je u situaciji jedan na jedan pucao ravno u domaćeg vratara. Široki Brijeg je do izjednačenja došao praktično iz ničega. Nisu domaći imali ozbiljnijih pokušaja prema golu Sarajeva sve do 79. minute kada je Miroslav Iličić iz koljena šutirao s 25 metara i prevario nespremnog vratara Emila Rockova.

Sarajevo je do prednosti 3:2 došlo u 84. minuti kada je Aleksandar Đorđević pogodio za 3:2 iz slobodnog udarca. Odmah u sljedećem napadu domaći su izjednačili preko Filip Matić, koji je pogodio glavom, i to samo dvadesetak sekundi nakon što je ušao u igru. Imao je Široki Brijeg u sudačkoj nadoknadi veliku šansu. Domagoj Jelavić je iz neposredne blizini šutirao, a Rockov je uz pomoć vratnice zaustavio loptu na gol crti. Dugo se pregledavala snimka, ali gol na kraju nije priznat.

No, ni to nije bio kraj. U 95. minuti ponovno je pogodio Oliviera, ali je i taj njegov pogodak poništen zbog zaleđa i utakmica je završila rezultatom 3:3. Nakon remija Sarajeva, Zrinjski je ostao na vrhu ljestvice s 19 bodova, jednim više od Sarajeva i utakmicom manje.

Parovi 8. kola:

Sloboda – Sloga 0:3 (Jović 6′, 79′, Dokić 90’+5′)
Velež – Zrinjski 0:1 (Mulahusejnović 32′)
Igman – GOŠK 3:2 (Herić 10′, 23′, Tallo 65′ / Novaković 17′, Šroler 42′)
Željezničar – Posušje 1:0 (Dangubić 55′)
Borac – Radnik 2:0 (Kvržić 25′, Herrera 43′)
Široki Brijeg – Sarajevo 2:2 (Stanić 12′, Iličić 79′ / Guliashvili 22′-11m, 48′)