Vrijeme objave: 23.07.23 @ 14:47

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar nije uspjela izboriti finale Svjetskog prvenstva koje se održava u japanskoj Fukoki u disciplini 100 metara delfin.

Sjajna Mostarka je kroz cilj prošla s vremenom 57.34 i zauzela peto mjesto u svojoj grupi, a deseto u ukupnom poretku, te se u žestokoj konkurenciji nije uspjela plasirati u utrku za medalju.

Najbrža u polufinalu bila je Jufei Zeng (Yufei Zheng) s vremenom 56.40, slijedi Tom Haske (Huske) s vremenom 57.76, te Margaret Meknil (MacNeil) koja je kroz cilj prošla za 57.78.

U finale se nije uspjela plasirati ni još jedna Mostarska Amina Kajtaz koja nastupa pod zastavom Hrvatske. Ona je završila 15. s vremenom 58.49.

Pudar će na Svjetskom prvenstvu u Fukoki nastupiti i u disciplini 200 metara delfin. Kvalifikacije se plivaju u srijedu.

Podsjetimo, rano jutros Lana je bez većih problema izborila polufinale s vremenom 57.90.

Lana je u japansku Fukoku došla nakon briljantnog nastupa na Europskom juniorskom prvenstvu u Beogradu gdje je osvojila tri zlatne medalje i postavila tri rekorda.