Vrijeme objave: 13.03.22 @ 22:25

Ovog vikenda 12. ožujka 2022. godine u Mostaru je odražano 17. Federalno prvenstvo za djecu na kojem je sudjelovanje uzelo oko 600 natjecatelja iz 72 karate kluba s područja Federacije BiH.

Natjecatelji iz Karate kluba “Mladost” Vitez su osvojili dvanaest medalja i to pet zlatnih, četiri srebrene i tri brončane medalje te u ukupnom plasmanu zauzeli fantastičnu drugu poziciju. Zlatnu medalju su osvojili Zahra Adilović u kategoriji kate djevojčice 8 godina, Emir Spahić u kategoriji borbe dječaci 10god-40kg, Elmedin Dobro u kategoriji borbe dječaci 12god-37kg, Emrah Plivčić u kategoriji borbe dječaci 13 god -40kg i Šejla Sadibašić u kategoriji borbe djevojčice 10god-40kg. Srebrne medalje su osvojili Hamza Adiloviću u kategoriji kate dječaci 9 god, Sebastijan Paradžik u kategoriji borbe dječaci 10god-40kg, Belmin Spahić u kategoriji borbe dječaci 13 god+55kg i Nadja Žigonja u kategoriji borbe djevojčice 11god+44kg, dok su se brončanim medaljama oklitili Sebastijan Paradžik u kategoriji kate dječaci 10 god, Salih Mujkić u kategoriji borbe dječaci 11god-50kg i Edna Jusufbašić u kategoriji borbe djevojčice 12 god-50kg.

Šef stručnog stožera karate kluba “Mladost“ Vitez, Aldin Adilović je zadovoljan postignutim rezultatima te se nada još i boljim rezultatima na Državnom prvenstvu koje već sljedećeg tjedna očekuje kadete, juniore i U21 seniore, a vrlo brzo i ekipu s jučerašnjeg Federalnog prvenstva.