viteski.ba logo
Zrak u vitezu
OGLAS
Vrijeme objave: 27.04.23 @ 09:28

Prvi put ove godine Zrinjski je izgubio jednu utakmicu. Nakon 14 pobjeda u nastavku sezone i niza od 16 pobjeda te čak 26 utakmica bez poraza, Plemići su morali priznati nekome poraz. Sarajevo je slavilo s 3:2 u Čitluku i tako odgodilo pripremanu proslavu prvaka Bosne i Hercegovine na barem još neko vrijeme. Zrinjski i dalje ima 17 bodova prednosti i ako Borac sutra ne pobijedi Željezničar, Plemići će matematički osigurati titulu. Međutim, sigurno da su željeli to napraviti pred svojim navijačima, a Sarajevo se potrudilo da im pokvari feštu.

Iako je Zrinjski praktično od prve minute sabio goste na svoju polovicu, prvi su zabili gosti i to praktično čim su prešli centar. Slobodan udarac na nekih tridesetak metara od gola Zrinjskog izveo je Mirza Mustafić i snažno šutirao, a lopta je zakačila Renana Oliveiru i prevarila vratara domaćih Marka Marića. Bio je to prvi primljen gol Zrinjskog nakon četiri tjedna, a kao da je malo šokirao domaće jer je Sarajevo moglo i do 2:0. U 35. minuti Oliveira je prebacio loptu s lijeve na desnu nogu i šutirao, ali lopta je pogodila vratnicu. No, Zrinjski je izjednačio i to u najbolje vrijeme. Minutu prije isteka poluvremena  Kerim Memija ubacio je s lijeve strane a Mario Ćuže ostao je neobjašnjivo sam i pogodio glavom za 1:1. I kada se činilo da će Zrinjski u drugom dijelu riješiti posao, opet su gosti poveli. Francis Kyeremeh je odlično prošao po lijevoj strani i dodao do Dala Varešanovića koji pogađa za 2:1 Sarajeva. Nakon gola Zrinjski je krenuo ofenzivnije i primio gol iz kontre. Igrala se 63. minuta, Varešanović je gurnuo loptu u prostor Oliveiri koji je trčao nekih 40 metara, zaobišao Marića i pogodio za 3:1. Zrinjski je mogao vrlo brzo smanjiti, no udarac Petra Sučića zaustavila je greda. Ipak, nadu domaćinu vratio je Ivan Jukić koji je u 84. minuti primio loptu na rubu kaznenog prostora, prebacio loptu na lijevu nogu i lobovao vratara gostiju Belmina Dizdarevića. Pred kraj utakmice Zrinjski je krenuo na sve ili ništa, a usput je ostao i bez igrača, jer je drugi žuti karton dobio Hrvoje Barišić. U sedmoj minuti sudačke nadoknade imao je slobodan udarac na 25 metara, no lopta je otišla preko vrata i Zrinjski će morati pričekati na obranu naslova. Fantastičan zgoditak Naneta pogledajte u videu u nastavku i to od 6:40 minute.