Vrijeme objave: 30.08.21 @ 09:12

U nedjelju 29. kolovoza odigrano je 7. kolo 1. HNL između Hajduka i Rijeke na stadionu Poljud u Splitu.

Gledatelji kako na Poljudu, tako i putem malih ekrana mogli su uživati u Jadranskom derbiju u kojem su viđena tri odlična pogotka. Rijeka je već na poluvremenu imala prednost od 2 gola razlike, a pogotke su postigli Tomečak (21 min.) i Drmić (43 min.).

Da se radi o vrsnom napadaču u gostujućoj momčadi Josipu Drmiću, Vitežaninu, švicarskom reprezentativcu, gledatelji su mogli vidjeti u 43. minuti kada je odličnim potezom i sjajnim šutom u donji lijevi kut zatresao mrežu nemoćnog vratara Hajduka.

Hajduk je izgledao mnogo bolje u drugom poluvremenu, a Elez je pogotkom u 54. minuti smanjio prednost Splićana na 1:2 što se ispostavilo konačnim rezultatom.

Drmić je svojim petim pogotkom zasjeo na vodeće mjesto strijelaca u 1. HNL. Njegov 5. gol kao i sažetak utakmice donosimo u nastavku:

Hajduk – Rijeka 1:2 – sažetak 7. kolo 1.HNL