Vrijeme objave: 23.08.20 @ 21:03

U okviru 5. kola Premijer lige BiH u nogometu danas su odigrane tri utakmice.

U najzanimljivijem susretu dana sastali su se Sarajevo i Velež na stadionu Asim Ferhatović Hase. Iako je Bordo momčad tražila odgodu utakmice zbog nastupa u kvalifikacijama Lige prvaka Mostarci taj zahtjev nisu usvojili pa se utakmica ipak odigrala. Sarajevo je ovaj susret dočekalo nakon dvije pobjede i remija (uz utakmicu manje), dok je Velež imao poraz, remi i dvije pobjede. Povela je momčad Veleža pogotkom Mehmeda Ćosića u 44. minuti. Izjednačilo je Sarajevo pogotkom Vitežanina Ivana Jukića Naneta u 59. minuti. Ispostavilo se da je pogodak Jukića donio bod Sarajevu i susret je završen rezultatom 1:1.

U ostala dva danas odigrana susreta, Krupa i Radnik iz Bijeljine odigrali su neodlučeno 1:1, dok je Tuzla City rezultatom 3:2 svladao momčad Olimpika iz Sarajeva.