Kamera iz tramvaja neće pomoći u istrazi nesreće u Sarajevu: Utvrđeno je da nije u funkciji od studenoga 2025. godine

// Jedan od ključnih dokaza

Iako je snimka iz tramvaja trebala poslužiti u rasvjetljavanju tramvajske nesreće koja se prije sedam dana dogodila u Sarajevu, istragom je utvrđeno da snimka ne postoji.

Naime, kako doznaje Klix.ba, kamera u ovom tramvaju ne radi još od 29. studenoga 2025. godine. Iako je kamere prije nekoliko godina montirala tvrtka BS Telecom Solutions, njihovo održavanje povjereno je GRAS-u te je ovo javno poduzeće bilo zaduženo za praćenje aktivnosti i rada tih uređaja unutar tramvaja te prijavljivanje eventualnih nedostataka.

Prema informacijama do kojih je došao Klix.ba, kamere u drugim tramvajima su u funkciji, međutim u tramvaju s ovim garažnim brojem to nije slučaj.

Također, kako doznajemo, Tužiteljstvo KS uvelike izuzima dokumentaciju u vezi s ovim slučajem te provjerava i ostale sustavne propuste unutar poduzeća.

Tim povodom kontaktirali smo i Tužiteljstvo KS, iz kojeg je navedeno kako će se utvrditi i razlozi zbog kojih videonadzor u ovom tramvaju nije bio u funkciji.„Forenzičkom obradom tvrdog diska koji je izuzet iz kabine vozača utvrđeno je da snimljenog materijala nije bilo od 29. studenoga 2025. godine. Tužiteljstvo, između ostalog, utvrđuje zašto nije funkcionirao sustav videonadzora“, navela je za Klix.ba glasnogovornica Tužiteljstva KS Azra Bavčić.

Tužiteljstvo Kantona Sarajevo ranije je objavilo i detalje dosadašnje istrage o tramvajskoj nesreći koja se dogodila prošloga tjedna.

„Nakon što je Kantonalni sud u Sarajevu odbio prijedlog Tužiteljstva KS za određivanje jednomjesečnog pritvora vozaču tramvaja, postupajući tužitelji su, uvažavajući stav suda, budući da je utvrdio da postoji osnovana sumnja da je vozač počinio kazneno djelo ugrožavanja javnog prometa iz nehaja sa smrtnom posljedicom, nastavili intenzivno poduzimati dokazne radnje u istrazi tramvajske nesreće na kojoj radi tim tužitelja Odjela za opći i gospodarski kriminal i korupciju“, kazali su.