Anis Kalajdžić osumnjičen je za sinoćnje ubojstvo Aldine Jahić u Mostaru, a tijekom ove godine protiv njega je podignuta optužnica zbog ugrožavanja sigurnosti druge ženske osobe, doznaje Klix.ba.
Sada se postavlja pitanje zašto Kalajdžić nije bio pod nadzorom, s obzirom na to da je već prijavljivan zbog ugrožavanja sigurnosti i da je protiv njega podignuta optužnica.
Ovaj predmet je trenutno u radu, a službene informacije o samom tijeku događaja još se očekuju. Prema nepotvrđenim informacijama, osumnjičeni je od prošlog mjeseca imao dozvolu za pištolj. Iz MUP-a HNŽ-a su rekli da trenutno provjeravaju ove navode.
Prema informacijama MUP-a Hercegovačko-neretvanske županije, u mostarskoj ulici Trg Ivana Krndelja sinoć u 17:55 sati došlo je do upotrebe vatrenog oružja.
Odmah su na mjesto događaja izašli policijski službenici, gdje je utvrđeno da je pri upotrebi vatrenog oružja smrtno stradala A.J. (1992.).
Zbog osnovane sumnje da je počinio navedeno kazneno djelo, uhićen je A.K. (1992.), a kriminalistička obrada je u tijeku.
Dežurna tužiteljica HNK Vesna Pranjić, koja je rukovodila očevidom, potvrdila je za Klix.ba da je žrtva ranije primala poruke prijetećeg sadržaja od počinitelja. Međutim, nije ih prijavila, pa se Tužiteljstvo HNŽ-a o tome informiralo tek od njenih prijatelja nakon ubojstva.
Prema riječima svjedoka, Aldina je pokušala pobjeći u objekt na platou Željezničke stanice kako bi se sakrila od Kalajdžića, ali ju je on sustigao u ugostiteljskom objektu i ubio.
