Vrijeme objave: 17.09.25 @ 09:30

Sastanak predstavnika Federalne uprave za inspekcijske poslove, Inspektora Republike Srpske i Inspektora Brčko distrikta održan je u utorak u Federalnoj upravi za inspekcijske poslove u Sarajevu.

Sastanak je organiziran kao jedna od brojnih aktivnosti u okviru tehničke pomoći Europske banke za obnovu i razvoj (EBRD) za unapređenje kapaciteta entitetskih inspekcijskih organa u BiH uz podršku Državnog tajništva za ekonomske poslove Vlade Švicarske (SECO), koje implementira NALED.

Fokus sastanka bio je na unapređenju sustava vanjskotrgovinske kontrole roba na graničnim prijelazima u BiH, a predstavnici graničnih inspekcija Federacije BiH, Republike Srpske i Brčko distrikta su razgovarali o trenutno važećem zakonodavnom okviru, metodologiji rada graničnih inspekcija, mapiranju procesa i usklađivanju procedura s međunarodnim standardima te daljem unapređenju saradnje inspekcijskih organa u BiH.

Direktorica Federalne uprave za inspekcijske poslove Ivana Prvulović izjavila je da su takvi susreti ključni za jačanje međuinstitucionalne suradnje i povjerenje među svim akterima.

– Zahvaljujem Europskoj banci za obnovu i razvoj i Državnom tajništvu za ekonomske poslove Vlade Švicarske Konfederacije na podršci procesu modernizacije i unapređenju koordinacije inspekcijskih službi u Bosni i Hercegovini – rekla je Prvulović.

Sudionici su istaknuli važnost međuinstitucionalne suradnje, razmjene iskustava i pristupa modernizaciji inspekcijskog sustava, posebno u kontekstu olakšavanja trgovine i zaštite potrošača u Bosni i Hercegovini, priopćeno je iz FUZIP-a.

blaz750x200
Oglasi

Večer hrvatske glazbe u Vitezu

LM