”Tužiteljstvo Hercegovačko-neretvanske županije upoznato je s navedenim slučajem, te da zajedno sa pripadnicima MUP-a HNŽ-a radi na utvrđivanju okolnosti pod kojima je došlo do izbijanja požara na Deponiji Uborak”, potvrđeno je za portal Bljesak.info iz županijskog tužiteljstva.
Požar na deponiji izbio je u ponedjeljak, a u utorak navečer je izbila nova vatra a mostarski gradonačelnik Mario Kordić rekao je, pozivajući se na informacije policije, kako je posljednji požar namjerno podmetnut.
Postoje i informacije koje su se pojavile u javnosti da je i požar koji je izbio u ponedjeljak izbio nakon što je netko palio vatru na deponiji uz jedan radni stroj.


