Vrijeme objave: 01.09.25 @ 09:09

Mato Zovko koji općinu Žepče uspješno vodi od rata nastavlja to i u novom mandatu. U središtu grada uskoro će početi gradnja nove zgrade općinske Uprave, a radovi se punim intenzitetom prenose u Novo Žepče. U tijeku su radovi na probijanju i izgradnji novih ulica projekti vrijedni preko milijun KM, koji su podržani i od federalne Vlade.

Zbog svog zemljopisnog položaja i dobre prometne povezanosti Žepče je zanimljivo, mnogim gospodarstvenicima, stoga i ne čudi postojanje nekoliko poslovnih zona i otvaranje novih uz maksimalnu pomoć općinske uprave.

Imaju 300 registriranih tvrtki i 450 obrta, ističe Zovko.

Uz radno mjesto i stvaranje povoljnih uvjeta za stanovanje želja im zaustaviti odlazak. Općinske analize govore kako su se u posljednje dvije godine u Žepče vratile 33 obitelji s 53 malodobne djece .

Pred općinom Žepče dva su velika kapitalna projekta, izgradnja nove zgrade Doma zdravlja i zgrade gradske Uprave. Za njihovu izgradnju biti će im potrebna pomoć s viših razina.

Detaljnije u prilogu RTV Herceg Bosne OVDJE.

blaz750x200
Oglasi
LM