Policijski službenici Odsjeka kriminalističke policije Policijske uprave Livno dostavili su nadležnom tužiteljstvu Posebno izvješće kao nadopunu prethodno podnesenog Izvješća o počinjenom kaznenom djelu, kojim su, temeljem osnovane sumnje, identificirali i otkrili počinitelja kaznenog djela „Prijevara“ iz članka 294. Kaznenog zakona Federacije Bosne i Hercegovine.
Naime, dana 14. veljače 2025. godine, četrdeset i jednogodišnji S.O. iz Zenice, s ciljem pribavljanja protupravne imovinske koristi, putem aplikacije Viber lažno je prikazao činjenice i doveo u zabludu četrdesetogodišnjeg A.D., predstavljajući se kao J.G., muški kolega iz istog poduzeća, ali iz drugog grada. Tom prilikom zatražio je da mu A.D. pošalje 9 bonova tipa „xBon“ i „Kliker“, ukupne vrijednosti 1500 KM.
Nakon što je A.D. poslao tražene bonove, shvatio je da broj koji ga je kontaktirao ne pripada njegovom kolegi J.G., te je postalo jasno da je prevaren. Postupajući po zaprimljenoj prijavi, policijski službenici Odsjeka kriminalističke policije PU Livno proveli su kriminalističko istraživanje tijekom kojeg su došli do relevantnih informacija i dokaza koji potvrđuju osnovanu sumnju da je navedenu prijevaru počinio S.O. iz Zenice.
U suradnji s policijskim službenicima PU Zenica, osumnjičeni je pronađen te je u Zenici ispitan u svojstvu osumnjičene osobe za kazneno djelo „Prijevara“ iz članka 294. KZ FBiH te je protiv njega, 7. srpnja 2025. godine, Kantonalno tužiteljstvo u Livnu podiglo optužnicu.