Održan radni sastanak Općinskog suda u Travniku i Kantonalnog tužiteljstva KSB

// osniva se ured za besplatnu pravnu pomoć?

U Općinskom sudu u Travniku održan je radni sastanak na kojem su nazočili glavni kantonalni tužitelj Šemsudin Fuško te njegovi zamjenici Nevenka Čorić i Šaćir Hadžić. Ispred Općinskog suda u Travniku sastanku su prisustvovali predsjednik Suda Goran Dujić, predsjednik Kaznenog odjela Rusmir Hadžić i sudac Kaznenog odjela Davor Cilenšek.

Tijekom sastanka razgovaralo se o postupanju u kaznenim predmetima, uz razmjenu iskustava i raspravu o konkretnim temama poput potvrđivanja optužnice, zakonitosti dokaza, primjene alternativnih sankcija – rada za opće dobro, oslobađajućih presuda te kaznene politike. Istaknuta je i potreba usklađivanja sudske prakse kroz zajedničke stavove i njihovo upoznavanje među tužiteljima.

Posebna tema sastanka bila je uspostava Ureda za besplatnu pravnu pomoć. Sudionici su se složili kako je potrebno ponovno uputiti inicijativu Vladi KSB za njegovo osnivanje, budući da bi takav ured imao značajne pozitivne učinke na županijski proračun, osobito u dijelu koji se odnosi na službene obrane u kaznenim postupcima.

Sastanak je ocijenjen konstruktivnim te je zaključeno da će ovakav oblik poslovne suradnje između suda i tužiteljstva postati redovna praksa.