U Vitezu obilježena obljetnica utemeljenja HVO-a i 1. pješačke (gardijske) pukovnije OS BiH

// križančevo selo

U povodu obilježavanja 34. obljetnice utemeljenja Hrvatskog vijeća obrane i 21. obljetnice 1. pješačke (gardijske) pukovnije Oružanih snaga BiH, u Vitezu je danas odana počast poginulim hrvatskim braniteljima.

Naime, ispred središnjeg županijskog spomen-obilježja u Križančevom Selu okupila su se izaslanstva braniteljskih udruga, politički predstavnici te predstavnici Ministarstva obrane Bosne i Hercegovine i Oružanih snaga na čelu s general-bojnikom Tomom Kolendom, zamjenikom načelnik ZS OS BiH.

Obljetnice utemeljenja bit će obilježene u svim gradovima i općinama u kojima je tijekom Domovinskog rata djelovalo Hrvatsko vijeće obrane. Program obilježavanja započeo je 1. travnja, a završit će 8. travnja u Mostaru, gdje će biti upriličena vojna svečanost u vojarni „Stanislav Baja Kraljević“, kao i središnja svečanost koja će kulminirati svečanom akademijom u Hrvatskom domu hercega Stjepana Kosače.