OGLAS
Vrijeme objave: 02.06.24 @ 16:27
OGLAS

Više od 300 djece uživalo je u Znanstvenom danu održanom u Novom Travniku. Podijeljeni u nekoliko grupa, mališani su kroz raznovrsne eksponate i aktivnosti naučili više o zakonima fizike, matematike i drugih prirodnih znanosti.

OGLAS

Trg je bio ispunjen sjajnom energijom i entuzijazmom. Marija, jedna od sudionica, podijelila je svoje dojmove: “Meni je sve bilo super! Neke stvari o gravitaciji nisam razumjela, ali sada su mi jasnije. Najbolje mi je bilo putovanje kroz vrijeme i natjecanja s prijateljima.”

Benjamin je također bio oduševljen: “Predavači su bili odlični i volio bih da ima više ovakvih događaja. Sada bolje razumijem neke stvari koje učimo u školi.”

OGLAS

Luka, jedan od voditelja Mobilnog parka znanosti, kazao je kako je cijeli dan bio osmišljen tako da djeca svih uzrasta, od vrtićke do srednjoškolske dobi, na njima prihvatljiv način, nauče zanimljivosti o svemiru i Newtonovim zakonima. “Sve vrijeme je bilo interaktivno, a kroz igru, proučavanje eksponata, dodirivanje, osluškivanje i gledanje, djeca su mogla steći jasniju sliku o tome kako neki eksponati funkcioniraju. Koliko sam vidio, svi su uživali, a time i mi. Naš zadatak je ispunjen”, dodao je Luka.

OGLAS

Kao vrhunac dana, na Trgu je postavljena “Oda prijateljstva”, koja će ostati trajno u vlasništvu Općine i svih građana. Upravo taj eksponat, omogućit će stvaranje lijepih glazbenih trenutaka. 

OGLAS

Dan znanosti u Novom Travniku jedan je od 30 događaja organiziranih u sklopu Dana Općine Novi Travnik. 

blaz750x200
OGLAS
OGLAS
Oglasi
LM