Danas je svečanom sjednicom Općinskog vijeća obilježen Dan općine Vitez, 28.4., datum kojega Općina Vitez od 2001. godine obilježava kao Dan općine.
Povod za odabir ovoga dana je donošenje Zakona o podjeli teritorije iz 1952. godine kada je Vitez po prvi puta utvrđen kao teritorijalna, politička cjelina – jedinica lokalne samouprave s utvrđenim sjedištem općine i pripadajućim naseljenim mjestima, javlja Općina Vitez.
Svečanoj sjednici su, uz domaćine općinskog načelnika Borisa Marjanovića i predsjednika Općinskog vijeća Nermana Ramića, nazočili uvaženi gosti sa svih razina vlasti, na čelu s predsjednicom Federacije BiH Lidijom Bradara te izaslanicom u Domu naroda Parlamentarne skupštine BiH Marinom Pendeš. Među gostima su bili i brojni kantonalni dužnosnici predvođeni predsjedateljem Sabora KSB Draženom Matišićem. Sjednici je nazočio i zamjenik konzula Republike Hrvatske u Vitezu Zvonko Picukarić, te ostalih gosti iz ove države, predstavnici prijateljskog grada Popovače na čelu s gradonačelnikom Josipom Miškovićem, izaslanstvo općine Jakšić prevođeno načelnikom Ivicom Kovačevićem. Sjednicu su dolaskom uveličali i drugi uglednici iz javnog života, načelnici i gradonačelnici susjednih općina, predsjednici općinskih vijeća, predstavnici vjerskih, gospodarskih, obrazovnih, kulturnih, sportskih i drugih zajednica.
Sjednicu je službeno otvorio predsjednik Općinskog vijeća Nerman Ramić. Tijekom obraćanja istaknuo je najvažnije stavke iz domena rada Općinskog vijeća Vitez te pozvao na nastavak predanog rada kako bi se u Vitezu realizirali svi projekti koji će dovesti do kvalitetnijeg života svih stanovnika općine.
Načelnik Boris Marjanović u svome obraćanju naglasio je brojne projekte koje je Općina Vitez provela protekle godine, kao i one koji su u tijeku ili pripremljeni za naredno razdoblje. Pri tome je Marjanović kazao kako samo u 2024. godini ulaganja u vodoopskrbu, kanalizacijsku mrežu i asfaltiranje lokalnih putova iznosi preko dva milijuna KM. Na osobit način, na popisu realiziranih projekata ističu se, kako je naveo Marjanović, rekonstrukcija Gradskog trga s postavljanjem fontane i izgradnja nove lamele Doma zdravlja.
„Sljedeći korak je uređenje Gradskog parka, za što ćemo idejno rješenje uskoro predstaviti javnosti. Uz novi kružni tok, zgradu Suda, novu lamelu Doma zdravlja, novi trg i obnovljeni park stvorit ćemo potpuno novu sliku centra Viteza. Ulagali smo i u obrazovanje, sport i kulturu – izdvojili 200.000 KM za studentske stipendije, pomagali naše poljoprivrednike, poslodavce, javna poduzeća i ustanove, osiguravali nova vozila za Vitkom i vatrogasna društva, gradili autobusna stajališta i igrališta u ruralnim dijelovima. U suradnji s Centrom za uklanjanje mina i međunarodnim partnerima, označeno je preko pola milijuna kvadrata površine kao sigurno, što je od ogromnog značaja za našu zajednicu“, naveo je načelnik Marjanović.








Prigodnim riječima obratili su se i gradonačelnik Popovače te predsjednica FBiH Lidija Bradara.
Na svečanoj sjednici dodijeljena su javna priznanja Općine Vitez, a odlukom Općinskog vijeća ove godine plakate su dobili: Moto Klub Vitezovi MM za sveukupan doprinos u razvoju i promociji ugleda općine Vitez u sferi sportskih i društvenih aktivnosti; UG KMF Vitez za sveukupan doprinos društvenoj zajednici kroz postignute sportske rezultate; Tomislav Žuljević za sveukupan doprinos društvenoj zajednici kroz promicanje svijesti o transplantacijama, human i društveni rad te Ahmed Đananović- za sveukupan doprinos društvenoj zajednici kroz postignute sportske rezultate. Posthumno plaketu Općine dobio je Slavko Pavlović -za sveukupan doprinos u promociji ugleda općine Vitez u sferi iznimnih glazbenih ostvarenja, a ovo priznanje je preuzela Goranka Pavlović, supruga pokojnog Slavka.
Kada je u pitanju zabavni dio programa nastupili su učenici IV. razreda Osnovne glazbene škole Jakova Gotovca Novi Travnik Davor Mišković i Mihael Mišković te Laris Bešić.