Niskotarifni avioprijevoznik iz Turske AJet povećao je broj letova iz Istanbula prema Sarajevu. Ovaj avioprijevoznik će u narednom periodu letjeti na ovoj relaciji jednom dnevno.
Do sada je AJet organizirao tri tjedna leta između Istanbula i Sarajeva, a od 1. kolovoza će se broj povećati na jedan dnevno.
Ovaj raspored letova bit će na snazi do 26. listopada ove godine, što je kraj ljetnog rasporeda letova ove kompanije.
S ovom promjenom, s Međunarodnog aerodroma Sarajevo će s Istanbulom biti povezan sa šest dnevnih letova.
Inače, aerodrom u Sarajevu bilježi veoma dobru sezonu uz sve veći broj direktnih linija. Tako samo danas sa aerodroma iz glavnog grada BiH leti više od 30 aviona.
Prošlog tjedna u samo jednom danu kroz aerodrom je prošlo preko 10.000 putnika te se očekuje da ova godina bude rekordna.