Papa uputio poruku odgovornima za rat: Uime kršćana Bliskog istoka…

// NASILJE NE DONOSI MIR

Papa je ponovio svoju bliskost sa svima koji su izgubili voljene u napadima na škole, bolnice i stambene četvrti, naglasivši da je situacija u Libanonu posebno zabrinjavajuća

Papa Lav XIV. ponovno je uputio apel za mir na Bliskom istoku, pozivajući na okončanje rata Sjedinjenih Američkih Država i Izraela protiv Irana te na obnovu dijaloga.

– Draga braćo i sestre, već dva tjedna narodi Bliskog istoka trpe strašno nasilje rata – rekao je poglavar Katoličke crkve tijekom nedjeljne molitve Anđeo Gospodnji na Trgu svetog Petra, prenosi Al Jazeera.

– Tisuće nevinih ljudi ubijene su, a bezbrojni drugi prisiljeni napustiti svoje domove – kazao je.

Papa je ponovio svoju bliskost sa svima koji su izgubili voljene u napadima na škole, bolnice i stambene četvrti, naglasivši da je situacija u Libanonu posebno zabrinjavajuća.

– Uime kršćana Bliskog istoka i svih ljudi dobre volje obraćam se odgovornima za ovaj sukob – rekao je na talijanskom.

– Prekinite vatru. Neka se ponovno otvore putevi dijaloga. Nasilje nikada ne može donijeti pravdu, stabilnost i mir koje ljudi očekuju – kazao je papa Lav XIV.

Oznake: