Župnik župe svetoga Juraja mučenika u Vitezu fra Zoran Mandić, uputio je svim župljanima i ljudima dobre volje božićnu čestitku u kojoj je poručio da se Bog utjelovio u obličju čovjeka kako bi bio blizak svakome, osobito malenima, siromašnima i skrajnutima.
„Vječna Riječ je tijelom postala, Bog se utjelovio u obličju čovjeka. Vječni Bog postao je obični čovjek, i to tamo gdje je čovjek najranjiviji i najmanji: u malenome djetetu. Čovjek se Boga toliko tiče, da se sam dao roditi u štalici, okružen poniznošću i jednostavnošću,“ poručio je fra Zoran.
Naglasio je kako Bog nije ostao dalek i nedohvatljiv, nego je postao sličan čovjeku da bi mu bio bliži — ne samo ljudima, nego i svakom stvorenju.
„Svojom svetošću posvetio je sav naš svijet: svu materiju, svako tijelo. I sve što je Bog stvorio, dobro je. A kad su ljudi to zaboravili, Bog je ponovno morao doći — kad prevlada samodostatnost i egoizam, da se sjetimo svoga Stvoritelja; kad zaboravimo na bližnjega, da se sjetimo da smo braća i sestre.“
Fra Zoran je u svojoj poruci pozvao na blizinu, suosjećanje i zajedništvo, podsjećajući da Božić nije samo sjećanje na jedno rođenje, nego poziv na svakodnevno prepoznavanje Boga u drugima.
„Božić je blagdan radosti i topline zajedništva zbog Isusova pohoda u naše živote. Isusovo rođenje uči nas biti bliskima s Bogom, s čovjekom i sa svim Božjim bićima. Posebice kada smo potrebni njegova dolaska, kada mu otvaramo vrata svoga srca i svojih života. I kada ga otvorenih očiju želimo prepoznati u drugome,“ istaknuo je župnik.
Na kraju čestitke fra Zoran je u ime franjevaca župe Svetoga Juraja Vitez poželio svim vjernicima čestit Božić i sveto porođenje Isusovo.


