Danas je u Osnovnoj školi Vitez obilježen Dan osoba s Down sindromom

// Obilježava se 21. Ožujka

Danas je u Osnovnoj školi Vitez obilježen Dan osoba s Down sindromom.

Taj se dan obilježava 21. ožujka, kao simbol jedinstvenosti i ljepote različitosti među ljudima. Mnogi su učenici sa svojim učiteljicama i nastavnicima u razredima sudjelovali tako što su obuli različite čarapice, čime su poslali poruku prihvaćanja i podrške, a kroz razne kreativne radove dodatno su izrazili svoje razumijevanje i empatiju.

Učenici 7.1 razreda, zajedno sa edukatoricom Andreom, ovaj su dan obilježili na poseban način. Sa svojom prijateljicom Larom, djevojčicom s Down sindromom, izašli su na gradski trg gdje su prolaznicima dijelili male poruke ohrabrenja i poticali ih da danas učine nešto drugačije. Također su snimili i kratki video kako bi ukazali na važnost tolerancije i prihvaćanja različitosti, koji možete pogledati OVDJE.

Zajedno gradimo svijet u kojem se različitosti poštuju i slave, poručuju iz škole.