Doznajemo: Osoba koja je prijetila Hrvatima sprovedena u PS Vitez i lišena slobode

// reakcija policije

Nakon što je portal Viteški.ba tijekom dana objavio informaciju o uznemirujućoj objavi na društvenim mrežama u kojoj su iznesene ozbiljne prijetnje usmjerene prema Hrvatima, tijekom dana uslijedila je reakcija nadležnih institucija.

Prema informacijama do kojih su došli novinari portala Viteški.ba, osoba koja se dovodi u vezu sa spornom objavom tijekom dana privedena je u Policijsku stanicu Vitez, gdje je lišena slobode zobg sumnje kako je počila kazneno djelo. Daljnje postupanje u ovom slučaju preuzelo je Ministarstvo unutarnjih poslova Kantona Središnja Bosna.

Podsjećamo, u objavi koja je izazvala veliku zabrinutost javnosti iznesene su prijetnje i poruke koje su se mogle protumačiti kao poticanje mržnje i nasilja prema Hrvatima. Na društvenim mrežama pojavila se uznemirujuća objava korisnika koji se predstavlja kao Ahmed Senail Horić iz Sadovača kod Viteza. U komentaru se, uz govor mržnje i vrijeđanje, nalaze i rečenice koje se mogu protumačiti kao pozivanje na nasilje i prijetnje budućim naraštajima.

Takav sadržaj izazvao je brojne reakcije građana, osobito u sredinama koje i danas nose teret ratnih posljedica. Zbog toga svakako treba pohvaliti i policijske službenike za današnju reakciju, piše Viteški.ba, koji će nastavit će pratiti razvoj ovog slučaja te će o svim službeno potvrđenim informacijama pravodobno izvijestiti javnost.