Spomen na poginule u Donjoj Večeriskoj kod Viteza

// sveti josip

U župama Travničkog dekanata blagdan sv. Josipa posebno svečano slavi se u Rankovićima u novotravničkoj i Turbetu u travničkoj općini. Sveti Josip je, naime, nebeski zaštitnik ovih župa.

No, već odavno svetog Josipa mještani naselja Donja Večeriska u općini Vitez doživljavaju i slave kao svog zaštitnika, uz sv. Jurja koji je nebeski zaštitnik župe Vitez. Tom prilikom, mještani zajedno sa udrugama proisteklim iz Domovinskog rata s područja Viteza te prestavnicima lokalne Hrvatske demokratske zajednice BiH na čelu s predsjednikom Borisom Marjanovićem, na spomen-obilježju molitvom, polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća prisjetili su se svih poginulih mještana ovog naselja.

Ovog blagdanskog dana s posebnim pijetetom mještani Donje Večeriske sjećaju se i svojih sumještana Ante (Milke) Franjića-Barešića, Ilije (Joze) Drmića, Ilije (Marka) Drmića, Nike (Ante) Drmića, Stipe (Ljubice) Drmića, Vitomira (Slavka) Drmića, Josipa (Ante) Lovrića, Ive (Franje) Radoša, Marka (Stipe) Vinca poginulih u prošlom ratu.

Ovom tužnom spisku treba dodati i najmlađu žrtvu, Marka Drmića, rođenog 1977. u Novom Travniku koji je zajedno sa ocem Ilijom (Marka) stradao od granate ABiH, 10. rujna 1993. u Novom Travniku.

U 11 sati na mjesnom groblju služena je i sveta misa zadušnica.