Svečano otvoren Društveni dom u Jardolu, ostvaren dugogodišnji san zajednice

// Na ponos brojnih

U Jardolu je danas svečano otvoren novi Društveni dom, projekt koji se desetljećima čekao i koji predstavlja jedan od najznačajnijih trenutaka u novijoj povijesti ovoga mjesta, javlja Viteški.ba. Uz nazočnost brojnih gostiju, predstavnika institucija, donatora i mještana, otvorena su vrata objekta koji će služiti kao središte društvenog, kulturnog i zajedničkog života svih Jardoljana.

Program je započeo okupljanjem uzvanika i prigodnom glazbom, nakon čega je voditeljica svečanosti uputila uvodnu riječ, naglasivši kako je izgradnja doma predstavljala dugogodišnju želju generacija, često odgađanu zbog teških okolnosti, ali nikada zaboravljenu. U emotivnom obraćanju istaknuto je kako je ovo povijesno ostvarenje plod ustrajnosti, volje i zajedništva cijele zajednice.

U ime Udruge Jardol u srcu, koja je bila nositelj izgradnje, odnosno uređenja i proširenja postojećeg objekta, okupljenima se obratio domaćin, naglasivši kako današnji dan označava početak novog poglavlja za mjesto. Društveni dom bit će prostor okupljanja generacija, čuvanja tradicije, razvoja ideja i stvaranja uspomena. Istaknuto je kako put do ostvarenja projekta nije bio lagan, ali je upornošću pojedinaca, vrijednim radom volontera i podrškom donatora uspješno priveden kraju.

Posebne riječi zahvalnosti upućene su istaknutim pojedincima, institucijama i poduzećima koja su svojim djelovanjem nesebično doprinijela izgradnji doma, među kojima su Predsjednica Federacije BiH Lidija Bradara, predstavnici Vlade KSB, Općine Vitez te brojni gospodarski subjekti i donatori koji su bili dio ovog značajnog projekta. Ovdje valja naglasiti kako je putem Programa prekogranične suradnje između Republike Hrvatske i Bosne i Hercegovine Čaglin bio nositelj projekta u kojem je Udruga Jardol u srcu bila partner, a što je sve financiralo Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije Republike Hrvatske. Ovaj način realizacije samog projekta daje na važnosti, jer su Čaglin i Udruga Jardol u srcu ostvarili, pored fincijske koristi, jedan važniji korak, a to je prijateljstvo i iskren odnos.

Svečani trenutak obilježen je rezanjem vrpce u kojem su sudjelovali predstavnici udruge i ključni nositelji projekta, predsjednik Udruge Jardol u srcu Draženko Radman, tajnik udruge Damir Lekić, kao i predsjednik Mjesne zajednice Jardol Ljuban Frljić, nakon čega je dom službeno proglašen otvorenim. Uslijedio je blagoslov župnika fra Zorana Mandića, a potom i zajedničko druženje svih sudionika.

Udruga Jardol u srcu uputila je zahvalnost svim Jardoljanima, prijateljima mjesta, donatorima, volonterima i izvođačima radova, naglasivši kako je svaki doprinos, bilo materijalni, fizički ili moralni, ugradio dio sebe u ovaj dom.
Predsjednik Radman, tajnik Lekić, predsjednik Mjesne zajednice Frljić te načelnik općine Vitez Boris Marjanović obratili su se nazočnima prije svečanog objeda, a u svojim kratkim porukama svi su istaknuli slično, ponos zbog ostvarenog projekta i to za kratko vrijeme, važnost zajedništva i zahvalnost svima koji su doprinijeli izgradnji Društvenog doma.

Društveni dom u Jardolu od danas postaje prostor zajedništva, kulture i ponosa, mjesto koje će služiti generacijama koje dolaze.