Pojačan je promet vozila iz unutrašnjosti Bosne i Hercegovine prema jugu zemlje. Na dionici Bradina-Konjic mogući su kraći zastoji, pa se vozačima savjetuje dodatni oprez.
Zadržavanja se bilježe i na graničnim prijelazima. Na izlazu iz BiH kolone su na prelazima Dolijani, Prisika, Kamensko i Zupci, dok su na ulazu u zemlju duža čekanja na prelazima Velika Kladuša, Bosanka Gradiška, Izačić i Bosanski Brod, priopćeno je iz BIHAMK-a. Vozačima se preporučuje strpljenje i praćenje informacija o stanju na putovima.
Zbog izvođenja radova na sanaciji kolnika, zatvorena je dionica autoceste A-1 Kakanj-Lašva (u dužini od 3 km), a vozila se usmjeravaju dvosmjerno, suprotnom stranom autoceste. Na autocesti A-1 dionicama: Sarajevo sjever-Podlugovi, Sarajevo zapad-Lepenica i Bijača-Počitelj (most Hercegovina), zbog aktualnih radova promet je preusmjeren u preticajnu traku.
Na magistralnim cestama: Dobro Polje-Miljevina, Tuzla-Bijeljina i Jablanica-Blidinje dozvoljen je promet za vozila do 3,5 tone, dok je za vozila preko 3,5 tone promet i dalje obustavljen.
‘Zbog radova na redovnom održavanju na području Laništa na magistralnoj cesti Ključ-Bosanski Petrovac od 07 do 07 sati (osim vikenda) vozila prometuju naizmjenično jednom trakom. Na magistralnoj cesti M-5 granični prelaz Izačić-Bihać izvode se radovi na rekonstrukciji mosta preko potoka Mrižnica. Vozila se preusmjeravaju na privremenu obilazinicu (bajpas) u neposrednoj blizini radova, naizmjeničnim propuštanjem. Počeli su radovi na sanaciji nadvožnjaka na magistralnoj cesti Bihać-Ripač, na lokalitetu Orljani. Za sada neće biti izmjena na magistralnoj cesti, ali će biti zatvoreno skretanje sa magistralne ceste prema naselju Ribić-Orljani.
U toku su radovi na zamjeni dilatacije na Ribićkom mostu, na magistralnoj cesti Konjic-Jablanica. Radi se o kratkoj dionici (20m), a prometuje se usporeno, jednom trakom, navode iz BIHAMK-a. Na magistralnoj cesti Srbac-Derventa, zbog sanacijskih radova do kraja lipnja planirana je obustava prometa. Za vrijeme obustave vozila se preusmjeravaju na alternativni pravac Srbac-Prnjavor-Derventa.
Zbog registracije putnika po novom sustavu izlaska i ulaska u zemlje Europske unije (EES, Entry/Exit System), moguća su duža zadržavanja na graničnim prijelazima.


