Vrijeme objave: 21.10.22 @ 09:48

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar izborila je finale na Svjetskom kupu u Berlinu. Naime, Pudar se natjecala u trećoj kvalifikacijskoj utrci 200 metara delfin stilom te ju završila prva s vremenom 2:09.69. Pobjedom je Pudar osigurala borbu za prvu medalju.

Samo mjesto ispod nje završila je Mostarka Amina Kajtaz koja je za Hrvatsku ostvarila vrijeme 2:10.41.  Finalna utrka održat će se u 19:36 sati. Podsjetimo, odlično je plivala i Iman Avdić. Petnaestogodišnja predstavnica BiH natjecala se u disciplini 400 metara slobodnim stilom te kvalifikacijsku utrku završila druga. No, djevojke u ostalim kvalifikacijskim grupama su bile brže od Iman te ona ipak nije ostvarila plasman u finale.