Vrijeme objave: 13.04.22 @ 14:28

Srbijanski tenisač Novak Đoković šokantno je poražen u prvom nastupu na Masters 1000 turniru u Monte Carlu. U šesnaestini finala savladao ga je Alejandro Davidovich Fokina (46. ATP) rezultatom 2:1 po setovima 6:3 i 6:7 i 6:1.

Đoković je posljednji meč na Masters 1000 turnirima igrao prošle godine početkom studenog kada je osvojio turnir u Parizu. Prva dva turnira iz ove serije, druge po jačini nakon Grand Slam turnira, propustio je zato što nije cijepljen, a u pitanju su Indian Wells i Miami. U Monte Carlu je konačno dobio šansu da zaigra, ali je tu šokantno poražen. Već na startu meča bilo je evidentno kakve će probleme imati Đoković protiv mladog Španjolca. Fokina je već na startu došao do dva breaka prednosti (4:1). Uspio je Đoković vratiti jedan break, ali ne i drugi pa je Fokina osvojio prvi set rezultatom 6:3. Sličan početak bio je i u drugom setu. Prva dva gema dobija Španjolac s obzirom da je napravio break u dugom servis-gemu Đokovića za 2:0. Uslijedio je maratonski gem u kojem Đoković vraća break. Međutim, igralo se break za break što je potpuno nekonvencionalno za ovu razinu muškog tenisa. Đoković je čak servirao za set nakon preokreta. Pri vodstvu 5:4 imao je servis, ali se Španjolac ovoga puta vraća. Drugi set je otišao u tie-break gdje se nakon velikog preokreta Đoković uspio domoći trećeg seta. No, tu se srbijanski teniser “ugasio”. Fokina pravi dupli break i dolazi do prednosti 4:1. Povratka za Novaka više nije bilo. Fokina je rutinski odradio posao i rezultatom 6:1 prošao u naredno kolo. Tako je Fokina napravio veliku senzaciju i izborio osminu finala gdje će igrati protiv boljeg iz duela David Goffin – Daniel Evans.