Vrijeme objave: 03.04.23 @ 09:13

U subotu 1. i nedjelju 2. travnja 2023. godine odigrano je 19. kolo Druge lige Federacije BiH Zapad u kojemu su nastupile i tri viteške momčadi. Nogometni klub Vitez svoj susret igrao je u subotu u dalekom Bužimu te je poražen minimalnim rezultatom 1:0 od istoimenog kluba.

Fudbalski klub Vitez na domaćem je terenu odigrao neodlučeno 2:2, a protivnik mu je bio Nogometni klub Sloga Bosanska Otoka. Obje momčadi pred susret su se nalazile u gornjem dijelu ljestvice, a pobjedom bi držali priključak uz najbolje tri momčadi. Gosti su poveli 2:0 golovima Fajića u 18. i 25. minuti. U 36. minuti gosti ostaju sa igračem manje kada sudac Sučić opravdano pokazuje crveni karton igraču Sloge. Drugo poluvrijeme igrači domaćih napadaju i stvaraju izgledne prilike, a gosti prijete opasnim kontrama. Na vrijeme se domaćin vraća u utakmicu. Adilović smanjuje na 1:2 već u 49. minuti. Igralo se otvoreno, a prilike za gol redale su se na obje strane. U 75. minuti kapetan Zukan glavom izjednačava na 2:2. Nakon jednog nedosuđenog prekršaja nad golmanom gostiju igrač koji već ima žuti karton ulazi u verbalni dijalog sa sucem koji mu pokazuje drugi žuti, crveni karton i gosti ostaju sa dva igrača manje. Domaćini do kraja utakmice nisu uspjeli nekoliko stopostotnih šansi pretvoriti u gol, za kompletan preokret.

U nedjelju s početkom u 16:00 sati na stadionu Rijeka igrao se susjedski derbi između domaćina Nogometnog klub Romari i Nogometnog klub Novi Travnik. Gosti su u susret ušli s tri uzastopne utakmice bez poraza, a Romari je do ovog susreta imao tri uzastopne utakmice bez pobjede. Međutim, stanje na terenu to nije prikazivalo. Zasluženom pobjedom Romari je prekinuo negativan niz i sa tri boda odvojili se od posljednje momčadi Vlašića. Zgoditke za domaćine postigli su Tomislav Valjan, Marko Vujica i Ermin Osmanagić.

Sve rezultate i ljestvicu nakon 19. kola pogledajte u nastavku.