Vrijeme objave: 14.08.23 @ 22:47

U okviru drugog kola pretkvalifikacija za Olimpijske igre, košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je poražena od Poljske rezultatom 83:76. Prva četvrtina pripala je Poljskoj. Zmajevi su držali priključak većim dijelom prve dionice, no Poljaci su svoju prednost povećali krajem četvrtine i nakon prvih 10 minute igre osigurali prednost od +8 (27:19). Druga četvrtina je u jednom trenutku izgledala doista loše po bh. košarkaše. Zmajeve vanjski šut nikako nije služio, a Poljaci su u jednom momentu otišli na čak +13 (38:25).

No, Bosna i Hercegovina se probudila i prišla na -4 (36:40) na 02:15 prije kraja prvog poluvremena. Ipak, Poljaci su se pred kraj druge četvrtine ponovno odlijepili. Vezali su dvije trojke i otišli na +10 (46:36). Na samom kraju četvrtine, Poljaci su dodatno povećali svoju prednost i otišli na poluvrijeme sa 13 poena viška (50:37).

Zmajevi su se potom pridigli. Na 03:44 do kraja treće četvrtine, bh. reprezentacija je stigla na -3 (54:57). Na samom kraju četvrtine, ipak, uslijedio je novi pad, pa Poljska u posljednju dionicu ulazi sa +15 (70:55). Posljednja četvrtina donijela je definitivnu potvrdu pobjede Poljaka, ali i slutila na debakl, s obzirom da je u jednom trenutku bilo čak 23 razlike za Poljsku (80:57). No, bosanskohercegovačka reprezentacija je uspjela ublažiti poraz, pa su na kraju Poljaci slavili sa 83:76. Prvo ime utakmice bio je Ponitka sa 22 poena. U bosanskohercegovačkim redovima, najbolji je bio Jusuf Nurkić koji je ubacio 17 poena. Nakon ovog meča, BiH ima omjer 1:1, dok su Poljaci na dvije pobjede.