Danas je na viteškom Gradskom stadionu odigran lokalni derbi dva kluba, Fudbalskog i Nogometnog kluba Vitez. Formalni domaćin 9. kola Druge lige Federacije BiH Zapad bio je FK Vitez, a za obje momčadi pobjeda je bila prioritet.
U prvom dijelu vratar FK Vitez zabilježio je dvije fantastične obrane. Međutim u 40. minuti susreta gledatelji su vidjeli najizgledniju priliku kada branič Nogometnog kluba Vitez Helvida iz blizine pogađa gredu. I drugo poluvrijeme također je momčad Nogometnog kluba Vitez držala kontrolu susreta pogodivši još nekoliko puta okvir gola. Susret je okončan bez golova.
I Nogometni klub Romari je igrao utakmicu 9. kola gostujući Podgrmeču u daleki Sanski Most. Susret je okončan 3:2 za Podgrmeč. Sve rezultate i stanje na ljestvici nakon 9. kola prenijet ćemo po objavljenim službenim rezultatima.