Dvije odgajateljice uhićene zbog sumnje na psihičko i fizičko zlostavljanje četverogodišnjeg dječaka

// Ravnatelj ispitan i pušten

Dvije odgajateljice vrtića Bambini u Hadžićima uhićene su zbog sumnje na psihičko i fizičko zlostavljanje četverogodišnjeg dječaka, potvrđeno je iz MUP Kantona Sarajevo.

Policijski službenici PU Hadžići i Trnovo, po nalogu tužitelja, uhitili su A.H. (2001.) i A.H. (1999.) zbog postojanja osnova sumnje da su počinile kaznena djela psihičkog nasilja, zapuštanja ili zlostavljanja djeteta te lake tjelesne ozljede u suizvršiteljstvu.

Istodobno je priveden i ravnatelj vrtića A.T. (1977.), odnosno Amel Tahirović, zbog sumnje na neprijavljivanje kaznenog djela ili počinitelja, davanje lažnog iskaza te zapuštanje ili zlostavljanje djeteta. Nakon kriminalističke obrade i ispitivanja, po nalogu tužitelja, pušten je iz službenih prostorija.Dvije osumnjičene bit će predane u nadležnost Kantonalno tužilaštvo Kantona Sarajevo.

Iz Uprave policije Kantona Sarajevo naveli su da, s obzirom na to da je riječ o slučaju u kojem je prioritet zaštita maloljetnog oštećenika, dodatne informacije neće priopćavati.

Prema navodima obitelji, dječak je u vrtiću bio izložen psihičkom ponižavanju, a potom i fizičkom zlostavljanju. Tvrde da se navodi temelje na pregledanim videosnimkama, razgovorima s djecom i roditeljima te kontaktima s nadležnim institucijama.

Predškolska ustanova ranije je priopćila da su zaposlenice koje se dovode u vezu s navodima privremeno udaljene s radnog mjesta. Sud je, kako se navodi, deset dana nakon otvaranja istrage izdao nalog za izuzimanje snimki videonadzora i relevantne dokumentacije.Istraga u ovom slučaju je u tijeku.