U Vitezu je održana četverodnevna edukacija namijenjena unapređenju komunikacijskih, organizacijskih i menadžerskih vještina medicinskih sestara i tehničara koji vode ili će voditi edukativne centre u svojim zdravstvenim ustanovama.
Sudjelovalo je 20 predstavnika domova zdravlja iz FBiH i Brčko distrikta.
Tokom programa imali su priliku, između ostalog, učiti o:- promociji rada edukativnih centara i izgradnji pozitivne percepcije u javnosti, izradi nacrta programa rada edukativnog centra, koji su potom prezentirali i zajednički analizirali, značaju komunikacije u zdravstvenom sistemu, važnosti timskog rada, razvoju prezentacijskih vještina kroz teorijski i praktični rad, internoj komunikaciji i radu u realnim ograničenjima zdravstvenog sistema.


