Ravnatelj Opće bolnice “Prim. dr. Abdulah Nakaš” Ismet Gavrankapetanović za portal „Avaza“ je potvrdio da je pacijentica, koja je teško povrijeđena u tramvajskoj nesreći u Sarajevu otpuštena na kućno liječenje.
– Pacijentica se otpušta na kućno liječenje. Nastavlja se program rehabilitaciije i punog oporavka uz konzilijarne dalje procedure usuglašene sa najboljim centrima u inozemstvu – kazao je dr. Gavrankapetanović.
Podsjetimo, riječ je o djevojci (17) kojoj je život bio ugrožen, a koja je zadobila povrede u četvrtak, 12. veljače 2026. godine kada je tramvaj iskočio iz šina kod Zemaljskog muzeja BiH zbog čega joj je amputirana noga.
Zahvaljujući stručnosti medicinskog tima na čelu s prof. dr. Ismetom Gavrankapetanovićem, obavljenim operativnim zahvatima, terapijama i velikoj podršci koju je dobila, obitelj djevojčice uputila je emotivno pismo zahvalnosti medicinskom osoblju.
Obitelj je liječnike i sestre nazvala „herojima u mantilima“.
– Riječi su nemoćne da izraze zahvalnost naše obitelji za sve što ste učinili da se naša Ella osjeća u bolnici kao princeza iz bajke. Hvala vam što ste joj ulili snagu da prihvati budućnost sa optimizmom i osmijehom na licu – stoji u dirljivoj poruci obitelji Jovanović.


