Mostarski glumac Šerif Aljić preminuo je u nedjelju u 67. godini, potvrdili su iz Narodnog pozorišta Mostar.
– S neizmjernom tugom primili smo vijest da je preminuo Šerif Aljić, dugogodišnji član kolektiva Narodnog pozorišta u Mostaru, naš prijatelj i veliki čovjek. Ostavio je neizbrisiv trag u ovoj kazališnoj kući i našim srcima, i kao glumac i kao direktor, koji se borio za opstanak svog kazališta u najtežim trenucima- napisali su iz Narodnog pozorišta Mostar na svojoj Facebook stranci.
Komemoracija će biti održana sutra, 21. veljače, u 17 sati, na velikoj sceni Narodnog pozorišta u Mostaru, uz sve mjere predostrožnosti u vezi s trenutnom epidemiološkom situacijom.
Osim u pozorištu, Aljić je značajne uloge ostvarivao u serijama, filmovima i tv reklamama.
“Konjanik”, “Obrana i zaštita”, “Naša svakodnevna priča”, “Mrtve ribe…”, samo su neki od filmova u kojima je glumio tijekom dugogodišnje karijere.
Predstavom “Derviš i smrt”, koja je, u režiji Erola Kadića, odigrana 2007., Aljić je obilježio 30 godina umjetničkog rada.