viteski.ba logo
Zrak u vitezu
Vrijeme objave: 27.01.24 @ 10:41

Sinoć je u kongresnoj dvorani hotela Central u Vitezu održana tradicionalna manifestacija dodjele priznanja za najbolje sportaše, trenere i sportske radnike općine Vitez.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Generalni pokrovitelj manifestacije, koju je organizirao Sportski savez općine Vitez je Općina Vitez, dok su ovaj događaj podržali i brojni drugi sponzori.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U govoru nazočnima, posebno nagrađenim sportašima općinski načelnik Boris Marjanović čestitao je svima nominacijama i priznanjima te, između ostaloga kazao: „Osjećam se izuzetno ohrabren i sretan kada na jednom mjestu vidim ovako veliki broj okupljenih uspješnih i perspektivnih sportaša, kada vidim da naša mladost svoje slobodno vrijeme provodi baveći se sportom koji djecu i mlade može naučiti isključivo pravim životnim vrijednostima“.

Govoreći o modelima potpore sportu od strane Općine Marjanović je istaknuo: „Važno je naglasiti i još jednom istaknuti kako i mi kao općina nastojimo biti velika potpora svima vama koji se bavite sportom. Općina Vitez kroz redovita proračunska davanja sufinancira svaki mjesec rad 25 sportskih kolektiva izravno, a neizravno pomažemo te kolektive kroz održavanje sportskih objekata, sportskih dvorana i stadiona koje klubovi koriste bez naknade. Također, želim podijeliti s vama i činjenicu kako je u pripremi proračun općine Vitez za 2024. godinu gdje ćemo za 20% povećati davanje sportskim klubovima koje pozivam da ta sredstva koriste namjenski, za vas, našu mladost na koju se večeras ponosimo“.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Nagrade i priznanja uručili su načelnik Boris Marjanović, predsjednik Općinskog vijeća Hidajet Sivro te članovi Upravnog odbora SSOV.

SVE NAGRADE I PRIZNANJA:

Najuspješniji sportaš

  • STK “Vitez”-Kemal Beganović
    Ostvareni rezultati: 2. mjesto 1. Liga FBiH; 3. mjesto na Državnom prvenstvu Dubl

Najuspješnija sportašica

  • STK “Vitez”-AJNA ZLOTRG
    Ostvareni rezultati: 1. mjesto na Državnom prvenstvu BiH za seniorke Dubl; 2. mjesto na Državnom prvenstvu za seniorke- Kakanj

Najuspješniji sportaš u kategoriji juniora

  • Karate klub “Ipon”-Edin Suljević
    Ostvareni rezultati: 3. mjesto na Državnom prvenstvu za juniore; 3. mjesto na  Federalnom prvenstvu za juniore

Najuspješniji sportaš u kategoriji juniora iz ekipnih sportova

  • Nogometni klub “Romari”-Dario Visković
    Ostvareni rezultati: 1. mjesto Omladinske lige BiH, grupa Centar 2 za juniore 2022/2023; 2.mjesto Omladinske lige BiH, grupa Centar 2022/2023; 2. mjesto KUP NS SBK/KSB za juniore 2023; plasman u ¼ finale KUP-a BiH

Najuspješnija sportašica u kategoriji juniorki

  • Karate klub “Mladost”-Tea Pavlović
    Ostvareni rezultati: 2. mjesto na Državnom prvenstvo za juniore; 2. mjesto na izbornom takmičenju/natjecanju za reprezentaciju BiH Sarajevo OPEN; sudionica na Balkanskom prvenstvu u Ljubljani

Najuspješniji sportaš iz ekipnih sportova

  • Nogometni klub “Romari”-Marko Lujanović
    Ostvareni rezultati: 7. mjesto II liga Federacije BiH, grupa Zapad, sezona 2022/2023; 1. mjesto KUP MS SBK/KSB za senioe 2022/2023

Najuspješnija sportašica iz ekipnih sportova

  •  STK “Vitez”-Ajna Zlotrg
    Ostvareni rezultat: 1. mjesto za seniorke Dubl; 3. mjesto na Državnom prvenstvu- Kakanj

Najuspješnija sportašica u kategoriji juniorki iz ekipnih sportova

  • Odbojkaški klub “Vitez”-Elizabeta Valjan
    Ostvareni rezultati: 1. mjesto u Omladinskoj odbojkaškoj ligi KSB/SBK 2022/2023

Najuspješniji sportaš u kategoriji kadeta

  • Karate klub “Mladost”-Vedad Đidić
    Ostvareni rezultati: 1. mjesto na Državnom kadetskom prvenstvu u kategoriji kadeti -52 kg; prvak Federacije u kategoriji kadeti -52 kg; reprezentativac, učesnik balkanskog prvenstva u Ljubljani; aktualni reprezentativac koji će biti učesnik Europskog prvenstva u Gruziji početkom 2/2024

Najuspješniji sportaš u kategoriji kadeta iz ekipnih sportova

  • Nogometni klub “Romari”-Marko Bošnjak
    Ostvareni rezultati: 3. mjesto u Omladinskoj ligi FBiH grupa “Centar 2” za kadete 2022/2023; kapetan kadetske selekcije NK “Romari”

Najuspješnija sportašica u kategoriji kadetkinja

  • Karate klub “Mladost”-Dominika Maleš
    Ostvareni rezultati: osvajačica srebrene medalje na Svjetskoj ligi mladih u Veneciji na kojoj je sudjelovalo 4133 natjecatelja iz 81 zemlje; osvajačica zlatne medalje u kategoriji kadetkinje -61 kg; aktualna reprezentativka koja će biti sudionica Europskog prvenstva u Gruziji početkom 2/2024

Najuspješnija sportašica u kategoriji kadetkinja iz ekipnih sportova

  • Rukometna akademija “Vitez”-Magdalena Papić
    Ostvareni rezultati: član kadetske reprezentacije BiH, najbolji igrač završnice Lige mladih, kapetan kadetske selekcije RA “Vitez”-6. mjesto u BiH; najbolji strijelac Lige mladih SBK/KSB

Najuspješniji sportaš u kategoriji pionira

  • Karate klub “Ipon”-Tarik Sarajlić
    Ostvareni rezultati: 3. mjesto na Balkanskom prvenstvu za pionire; 1. mjesto na Državnom prvenstvu

Najuspješniji sportaš u kategoriji pionira iz ekipnih sportova

  • Nogometni klub “Romari”-Lovre Lovrinović
    Ostvareni rezultati: 1. mjesto-Liga pionira i predpionira NS SBK/KSB, grupa A

Najuspješnija sportašica u kategoriji pionirki

  • Karate klub “Mladost”-Iman Livnjak
    Ostvareni rezultati: 3. mjesto na Balkanskom prvenstvu za djecu-Bar/Crna Gora u kategoriji kate djevojčice 8 godina; 2. mjesto na Balkanskom prvenstvu za djecu Bar/Crna gora u kategoriji kate djevojčice 8/9 godina; 1. mjesto na Državnom prvenstvu za djecu u kategoriji kate djevojčice 8 godina

Najuspješnija sportašica u kategoriji pionirki iz ekipnih sportova

  • STK “Vitez”-Iman Mehić
    Ostvareni rezultati: 2. mjesto na Državnom prvenstvo BiH za najmlađe kadetkinje Dubl; 3. mjesto na Državnom prvenstvu BiH najmlađe kadetkinje Mix 

Najuspješniji sportaš u kategoriji sportaša s tjelesnim oštećenjem

  • Karate klub “Mladost”-Laris Bešić
    Ostvareni rezultati: 1. mjesto na Državnom prvenstvu za veterane i parakaratiste u kategoriji parakaratisti; 1. mjesto na Federalnom prvenstvu za parakaratiste u kategoriji kate parakaratisti  

Najuspješniji trener iz pojedinačnih sportova

  • Karate klub “Mladost”-Edin Peskić
    Ostvareni rezultati: osvajač srebrene medalje na Svjetskoj ligi mladih u Veneciji; Balkansko prvenstvo: 5 medalja (1 zlatna, 2 srebrene i 2 brončane); Državno prvenstvo za djecu-14 medalja (7 zlatnih, 4 srebrene i 3 brončane); Državno prvenstvo za seniore, veterane i parakaratiste (1 zlatna medalja); Državno prvenstvo za kadete, junior  i U21 seniore (5 medalja-2 zlatne, 2 srebrne i 1 brončana)

Najuspješnji trener iz ekipnih sportova

  • STK “Vitez”-Muamer Mehić
    Ostvareni rezultati: 1. mjesto pojedinačno prvenstvo za seniorke Dubl; 2. mjesto na Državnom prvenstvu za seniorke

Najperspektivniji sportaš

  • Karate klub “Mladost”-Hamza Adilović
    Ostvareni rezultati: 1. mjesto na Državnom prvenstvu za pionire kategorija kate dječaci 10 godina; 1. mjesto na Federalnom prvenstvu za pionire kategorija  borbe dječaci do 10 godina -35 kg; 5. mjesto na Balkanskom prvenstvu za pionire Bar/Crna gora kategorija dječaci -35 kg

Najperspektivnija sportašica

  • Karate klub “Mladost”-Zahra Adilović
    Ostvareni rezultati: 1. mjesto na Balkanskom prvenstvu za djecu Bar/Crna Gora u kategoriji kate djevojčice do 9 godina; 2. mjesto na Balkanskom prvenstvu za djecu Bar/Crna gora u kategoriji  kate ekipno djevojčice 8/9 godina; 1. mjesto na Državnom prvenstvu za djecu kate djevojčice do 9 godina

Najuspješnija ekipa u muškoj konkurenciji

  • STK “CM”
    Ostvareni rezultati: 4. mjesto u sezoni 2022/2023 Premijer liga BiH; 1. mjesto u sezoni 2022/2023 na 3. Federalnoj ligi BiH

Najuspješnija ekipa u ženskoj konkurenciji

  • STK “Vitez”
    Ostvareni rezultati: 5. mjesto na Premijer ligi BiH za žene (Lamija Mehić, Nejra Rebihić, Adna Sikira, Amila Grizović)

Najuspješnija juniorska ekipa u muškoj konkurenciji

  • Nogometni klub “Romari”
    Ostvareni rezulatati: 1. mjesto-Omladinska liga BiH grupa “Centar 2” za juniore 2022/2023; 2. mjesto-Omladinska liga BiH grupa “Centar” za juniore 2022/2023; 2. mjesto-KUP NS SBK/KSB za junior e 2022/2023; plasman u ¼ finale KUP-a BiH

Najuspješnija juniorska ekipa u ženskoj konkurenciji

  • STK “Vitez”
    Ostvareni rezultati: 3. mjesto na ekipnom Državnom prvenstvu za juniorke (Lamija Mehić, Ajna Zlotrg, Adna Sikira, Nejra Rebihić, Amila Grizović)

Najuspješnija kadetska ekipa u muškoj konkurenciji

  • STK “CM” Vitez
    Ostvareni rezultati: 1. mjesto na ekipnom Državnom prvenstvu za najmlađe kadete BiH (U11); 1. mjesto parovi na Državnom prvenstvu za mlađe kadete U11

Najuspješnija kadetska ekipa u ženskoj konkurenciji

  • STK “Vitez”
    Ostvareni rezultati: 2. mjesto na ekipnom Državnom prvenstvu za najmlađe kadetkinje (Iman Mehić, Aiša Akeljić, Esma Hrustić)

Najuspješnija pionirska ekipa u muškoj konkurenciji

  • Karate klub “Mladost”
    Ostvareni rezultati: 2. mjestu u državnom prvenstvu za djecu u kategoriji kate dječaci 10/11 godina (Hamza Adilović, Sebastijan Paradžik i Emel Mangić); 1. Mjesto na federalnom prvenstvu za djecu u kategoriji kate ekipno dječaci 10/11 godina (Hamza Adilović, Sebastijan Paradžik i Emel Mangić)

Najuspješnija pionirska ekipa u ženskoj konkurenciji

  • Karate klub “Mladost”
    Ostvareni rezultati: 2. mjesto na Balkanskom prvenstvu za djecu Bar/Crna Gora u kategoriji kate djevojčice 8/9 godina (Zahra Adilović, Iman Livnjak, Ena Tabak); 1. mjesto na Držvnom prvenstvu za djecu u kategoriji kate za djevojčice 8/9 godina (Zahra Adilović, Iman Livnjak, Ena Tabak); 1. mjesto na Federalnom prvenstvu za djecu u kategoriji  kate 8/9 godina djevojčice (Zahra Adilović, Iman Livnjak, Ena Tabak)

Najuspješnija ekipa u kategoriji sportaša s tjelesnim oštećenjem

  • Sportski klub invalida sjedeće odbojke “Vitez”
    Ostvareni rezultati: trenutno se natječu-Prva liga Jug BiH u sjedećoj odbojci

Najuspješniji veteran

  • STK “CM” Vitez-Bernard Velte
    Ostvareni rezultati: 3. mjesto na Balkanskom prvenstvu Ilijaš; 3. mjesto na Međunarodnom turniru “GEWO KUP”, veteran do 59 godina

POSEBNA PRIZNANJA SPORTSKOG SAVEZA OPĆINE VITEZ ZA DOPRINOS U RAZVITKU SPORTA U OPĆINI VITEZ:

Priznanje “Sportski radnik godine”

  • STK “Vitez”-Muhamed Rebihić

Posebna priznanja sportašima i organizacijama

  • Hrvatsko planinarsko društvo “Vitez”-Andrija Livančić
    Ostvareni rezultati: u 2023. godini popeo se na najviši vrh Turske Ararat, visok 5.137 m/nv
Oglasi
LM